Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Leclerc: Mercedes może być dla nas dużym zagrożeniem w ten weekend

Charles Leclerc był bardzo zadowolony po piątkowych treningach, w których dwukrotnie okazał się najszybszym kierowcą.

Monakijczyk uważa, że piątkowe wyniki nie prezentują prawdziwego układu sił w stawce, a Mercedes może być dla Ferrari bardzo dużym zagrożeniem w niedzielnym wyścigu.

"Jestem bardzo zadowolony z przebiegu dzisiejszych treningów. Zawsze miło jest znajdować się na czele stawki" - przyznał Charles Leclerc.

"Musimy pamiętać, że dzisiejsze wyniki nie prezentują dokładnego układu sił, który będzie panował w ten weekend. Mój najlepszy czas wykręciłem w dobrych warunkach, a kierowcy Mercedesa swoje czasy wykręcili na mocno wilgotnym torze. Ich strata z dzisiejszych treningów pokazuje, że będą bardzo mocni w ten weekend."

"Nasze tempo wyścigowe nie jest najgorsze, ale zdecydowanie musimy poszukać poprawy. W kwestii tempa kwalifikacyjnego to jesteśmy słabsi niż na Spa."

Kierowca Ferrari zapytany o plany na sobotę i niedzielę odpowiedział: "To domowy wyścig dla Ferrari, co za tym idzie, dla naszego zespołu liczy się w ten weekend tylko zwycięstwo. Jeżeli nie wydarzy się w ten weekend nic nadspodziewanego, to wydaje mi się, że jesteśmy murowanym faworytem do odniesienia wygranej, ale to jest Formuła 1 i tutaj nic nie można brać za pewnik. Mercedes jest bardzo mocny w tempie wyścigowym, więc zapowiada się dość ciężka i wyrównana rywalizacja" - podsumował kierowca Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone