Leclerc liczy na podium w domowym wyścigu o Grand Prix Monako

Charles Leclerc jest podekscytowany przed weekendem wyścigowym w Monako, ponieważ będzie to jego pierwszy domowy wyścig w barwach Ferrari. Monakijczyk liczy, że w niedzielę wszystko pójdzie po myśli zespołu i uda się wywieźć z Monte Carlo spory zastrzyk punktów.

"Jestem niesamowicie podekscytowany, ponieważ będzie to mój pierwszy domowy wyścig w barwach Ferrari" - powiedział Charles Leclerc.

"Pamiętam, jak za dzieciaka bawiłem się z moim przyjacielem na jego balkonie, z którego był idealny widok na tor. Bawiliśmy się tam zabawkowymi samochodami, a w tym samym czasie, kilkanaście metrów od nas, z dużą prędkością po ulicach Monako podróżowały bolidy Formuły 1. Każdego dnia powtarzałem sobie wtedy, że byłoby to czymś niesamowitym, gdyby za kilkanaście lat udałoby mi się wystartować w tym wyścigu."

"Minęło kilkanaście lat i to marzenie zostało już spełnione, a tegoroczny wyścig będzie wyjątkowy z tego powodu, że wystartuje tu po raz pierwszy w barwach Ferrari."

Leclerc liczy na udany cały weekend oraz pierwsze podium w domowym wyścigu.

"Żeby osiągnąć sukces w Monako, potrzebujesz wszystkiego po trochu. Począwszy od brawury i odwagi, a skończywszy na wielkim szczęściu i znakomitym samochodzie."

"Mam nadzieje, że w niedziele wszystko pójdzie po mojej myśli i uda mi się dojechać do mety w czołowej trójce. Byłby to niesamowity sukces, o którym zawsze marzyłem" - podsumował Monakijczyk.