Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Leclerc: Jeśli nie będę wystarczająco dobry to Ferrari powinno mnie zdegradować

Monakijczyk uważa, że jeśli nie spełni oczekiwań ekipy z Maranello to powinien zostać zdegradowany do słabszego zespołu. Jednocześnie 21-latek podkreślił, że czuje się mocny psychicznie i nie odczuwa presji związanej z jazdą dla Ferrari.

Charles Leclerc od przyszłego sezonu, będzie reprezentował barwy Scuderia Ferrari. Ubiegłoroczny mistrz serii Formuły 2, zastąpi we włoskiej ekipie Kimiego Raikkonena, który podpisał dwuletnią umowę z zespołem Alfa Romeo Sauber F1. Wielu kibiców jak i dziennikarzy zadaje sobie pytanie, czy młody Leclerc poradzi sobie z presją i już w pierwszym sezonie, włączy się w walkę o mistrzowski tytuł.

Jestem bardzo dumny, że będę reprezentował Ferrari w przyszłym roku - powiedział Charles Leclerc.

Wiem na co mnie stać, jestem bardzo pewny siebie. Jestem również szczerą osobą i jeśli nie będę wystarczająco dobry i nie spełnię oczekiwań, to powinienem zostać zdegradowany do innego zespołu przez Ferrari.

Kierowca Saubera, odniósł się również do presji jazdy w Ferrari.

Nie jestem osobą nerwową. Myślę, że poradzę sobie z presją, ponieważ jestem silny mentalnie. Wiele osób mi mówi, że presja w Ferrari jest na innym poziomie, ale ja tego w ogóle nie czuje. Wiem na co mnie stać i jeśli jestem wystarczająco dobry to zostanę tam na dłużej. Nie interesuje się zbytnio tym czego ludzie ode mnie oczekują. Skupiam się na sobie i zawsze daję z siebie wszystko na torze – dodał Monakijczyk.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone