Formuła 1

Lance Stroll - SportPesa Racing Point F1 Team

Lawrence Stroll: Chcemy zostać jednym z najlepszych zespołów

Właściciel zespołu Racing Point – Lawrence Stroll stwierdził przed GP Kanady, że celem na ten sezon dla jego ekipy jest wywalczenie czwartego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. W przyszłości natomiast ma ona walczyć o regularne zwycięstwa i dołączyć do ścisłej czołówki.

„Początek mojej przygody z zespołem nie należał do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności musieliśmy przywrócić stabilność finansową oraz przeznaczyć środki na rozwój tegorocznej konstrukcji. Na ten moment skupiamy się na walce w środku stawki, gdzie będziemy walczyć o zajęcie czwartego miejsca wśród konstruktorów” - powiedział Lawrence Stroll.

Kanadyjski inwestor ma jednak bardzo ambitne plany względem zespołu Racing Point, który według niego ma należeć niedługo do czołówki Formuły 1. Patrząc na możliwości finansowe Strolla oraz stały rozwój zespołu, to taki scenariusz nie jest wcale niemożliwy.

„Nasze aktualnie wyniki nie są dla nas wielkim zaskoczeniem, ponieważ wiedzieliśmy przed sezonem, że nie zdążymy odpowiednio przygotować naszej konstrukcji na obecny sezon. W fabryce pracuje wielu znakomitych ludzi, którzy pracują ciężko nad poprawkami, które będą wkrótce wprowadzone do naszej tegorocznej konstrukcji. Na ten moment znamy swoje miejsce w szeregu, jednak w niedalekiej przyszłości celem dla naszego zespołu jest walczyć o regularne zwycięstwa oraz zostanie jednym z najlepszych zespołów w stawce” - podsumował Kanadyjczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone