Formuła 1

Nicholas Latifi - ROKiT Williams Racing

Latifi: Informacje o zastąpieniu Roberta są plotką

Kierowca testowy zespołu Williams – Nicholas Latifi odniósł się do ostatnich spekulacji, które mówiły o tym, że miałby on zastąpić Roberta Kubicę w bolidzie FW42 jeszcze podczas obecnego sezonu. Kanadyjczyk stwierdził, że są to jedynie plotki, a jego uwaga skupia się w tym momencie tylko na startach w Formule 2, które pomogą zebrać mu punkty do superlicencji.

Mogę potwierdzić, że pogłoski o rzekomym zastępstwie Roberta Kubicy w tym sezonie są tylko plotką, która nie ma najmniejszego sensu. Na ten moment skupiam się na startach w Formule 2 i zdobyciu superlicencji, która otworzy przede mną szansę startów w Formule 1” - powiedział Nicholas Latifi.

Zdaniem Kanadyjczyka jego tegorocznym celem jest zdobycie mistrzostwa Formuły 2, dzięki któremu będzie mógł zostać w sezonie 2020 etatowym kierowcą Formuły 1.

„Moim celem jest zdobycie tytułu mistrzowskiego w Formule 2, dzięki któremu będę mógł ubiegać się o fotel etatowego kierowcy w Formule 1. Chciałbym zadebiutować w tej roli w przyszłym roku, jednak przede mną jeszcze długa droga i wiele może się wydarzyć” - podsumował.

Latifi w obecnym sezonie Formuły 2 odniósł trzy zwycięstwa i z dorobkiem 95 punktów jest liderem klasyfikacji kierowców. Do końca sezonu pozostało jeszcze osiem rund.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone