Formuła 1

Nicholas Latifi - Racing Point Force India

Latifi i Gelael w piątkowym treningu na torze w Austin

Kierowcy rozwojowi zespołów Racing Point Force India i Toro Rosso, Nicholas Latifi i Sean Gelael, wezmą udział w pierwszym piątkowym treningu Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze Circuit of the Americas.

Dla kierowcy ekipy z Silverstone będzie to czwarty wolny trening, w którym weźmie udział i zastąpi Estebana Ocona. Kanadyjczyk w bolidzie Racing Point pojawi się także w Meksyku i Brazylii, zastępując odpowiednio Ocona i Pereza.

Tegoroczne Grand Prix Stanów Zjednoczonych będzie natomiast dla Gelaela pierwszą możliwością wzięcia udziału w oficjalnym piątkowym treningu Formuły 1 w tym roku.

Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany - powiedział Gelael, który obecnie rywalizuje w Formule 2. Jeździłem na torze w Austin w zeszłym roku, więc jest to obiekt, który znam, mimo że w zeszłym roku było nieco wilgotno.

Ostatni raz w samochodzie byłem podczas testów w Budapeszcie, więc nie mogę się doczekać współpracy z zespołem. Mam nadzieję, że oni również będą podekscytowani - dodał Indonezyjczyk.

Podczas piątkowych treningów w Austin na torze pojawi się także Lando Norris, który od przyszłego sezonu zajmie miejsce w bolidzie McLarena jako etatowy kierowca.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone