Formuła 1

Lance Stroll przed Sergio Perezem podczas GP Austrii / © Williams F1

Lance Stroll z karą 10 sekund po GP Austrii

Lance Stroll, który GP Austrii zakończył na trzynastej pozycji, otrzymał 10 sekund kary, które zostaną doliczone do jego końcowego czasu wyścigu. Kierowca zespołu Williams spadł tym samym w klasyfikacji na czternaste miejsce za Siergieja Sirotkina.

Kara została przyznana Kanadyjczykowi za ignorowanie niebieskich flag i blokowanie Sergio Pereza podczas jednego z okrążeń GP Austrii.

Sędziowie przeanalizowali nagranie wideo, komunikaty zespołowe oraz przesłuchali kierowców samochodu 18 (Stroll) i samochodu 11 (Perez), jak i przedstawicieli zespołów - można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez skład sędziowski.

Kierowca samochodu 18 przyznał, że widział niebieckie flagi, światła na torze oraz na kierownicy. Potwierdził, że zespół polecił mu "oddublować się", ale nie otrzymał informacji, aby przepuścić samochód 11 aż do kolejnego okrążenia.

Stroll otrzymał także trzy punkty karne, ponieważ temat niebieskich flag był omawiany i podnoszony podczas piątkowego briefingu kierowców - podkreślono, że przepuszczenie auta, które dubluje, ma nastąpić przy najbliższej nadarzającej się okazji.

W tym wypadku kierowca przełożył instrukcje zespołu (aby oddublować się) nad instrukcje dyrekcji wyścigu i regulamin.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone