Formuła 1

Lance Stroll

Lance Stroll w bolidzie Racing Point Force India podczas testów w Abu Zabi

Lance Stroll zasiądzie w kokpicie bolidu Racing Point Force India podczas dwudniowych testów opon Pirelli w Abu Zabi na torze Yas Marina.

Zespół Racing Point Force India, podczas zakończonego w niedzielę sezonu 2018, zmagał się z dużymi problemami od strony finansowej a także organizacyjnej. Ekipę z bazą w Silverstone przejęła jednak spółka zarządzana przez kanadyjskiego miliardera Lawrence'a Strolla i przypuszczano, że jeszcze podczas trwającego sezonu Lance Stroll zmieni zespół po dwóch latach ścigania się w Williamsie.

Tak się jednak nie stało i młody Kanadyjczyk dokończył rywalizację w 2018 roku w barwach ekipy z Grove, a tuż po zakończonym wyścigu w Abu Zabi potwierdzono, że zasiądzie do bolidu VJM11 podczas dwudniowych testów opon Pirelli na torze Yas Marina i będzie współpracował w Sergio Perezem.

W obecnej sytuacji Sergio Perez rozpocznie testy we wtorek, przekazując bolid Strollowi na popołudniową sesję, natomiast w środę w kokpicie samochodu Racing Point zasiądzie jedynie Kanadyjczyk.

Zespół Racing Point Force India nie potwierdził do chwili obecnej, kto będzie partnerem Sergio Pereza w sezonie 2019, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to Lance Stroll.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone