Formuła 1

Lance Stroll - Williams Racing

Lance Stroll przejdzie do Force India?

Wiele na to wskazuje, że Kanadyjczyk od przyszłego roku będzie reprezentował ekipę z Silvestone.

Lance Stroll regularnie daje upust swej irytacji dotyczącej niezwykle słabej dyspozycji tegorocznej maszyny zespołu Williams. Jego cierpliwość najprawdopodobniej znalazła swój kres i nie jest tajemnicą, że szuka innego pracodawcy.

Niewątpliwie zespół Force India zapewni mu zdecydowanie bardziej konkurencyjne auto, natomiast wsparcie finansowe, które zapewni jego ojciec – Lawrence Stroll – będzie mogło uratować wyjątkowo złą sytuację budżetową ekipy.

Według nieoficjalnych doniesień zespół Force India ma nawiązać szeroko zakrojoną współpracę z Mercedesem, na wzór tej, którą zawarło Ferrari oraz Sauber.

Chciałbym zobaczyć naszą poprawę i abyśmy się znaleźli tam gdzie chcemy być jako zespół. Jednakże również mam nadzieję na osiągnięcie sukcesu jako kierowca, więc w odpowiednim momencie dojdziemy do odpowiednich wniosków i zdecydujemy, co będzie najlepsze dla naszej przyszłości. Jeszcze nie wiem, co będę robił i jaka jest moja przyszłość. Koncentruję się na obecnej chwili – powiedział kierowca zespołu Williams.

Niektórzy spekulują, że umowa Lance Strolla z Force India zostanie podpisana w trakcie najbliższych tygodni, lecz sam zainteresowany zajmuje się swoimi obecnymi obowiązkami.

Nie mam zamiaru komentować detali w tego typu sprawach. Koncentruję się na każdym weekendzie, ściganiu. Jest wiele pracy do wykonania. Myślę, że w Formule 1 jest wiele niedokończonych spraw. Doświadczyłem kilku niesamowitych wydarzeń jako debiutant przed rokiem, a teraz jest trudny czas. Jesteśmy zszokowani osiągami naszego pakietu i tym, gdzie się aktualnie znajdujemy – podsumował.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone