Formuła 1

Lance Stroll - SportPesa Racing Point F1 Team

Lance Stroll: Czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów jest w naszym zasięgu

Lance Stroll jest przekonany, że Racing Point Force India jest w stanie walczyć o czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów.

Po zaskakująco mocnym początku sezonu stajnia z Silverstone zajmuje znakomite piąte miejsce w klasyfikacji zespołowej. Pomimo utrudnień z rozwojem samochodu na sezon 2019 ekipa Lawrence’a Strolla zdołała zdobyć punkty we wszystkich dotychczas rozegranych wyścigach jubileuszowego, siedemdziesiątego sezonu Formuły 1.

Podczas ostatniej rundy w Azerbejdżanie Sergio Perez i Lance Stroll ukończyli rywalizację w Baku na punktowanych miejscach. Podczas rozmowy z telewizją Sky Sports Lance Stroll przyznał, że jego zespół jest w stanie walczyć o czołową czwórkę w klasyfikacji konstruktorów.

„Myślę, że nasz występ w GP Azerbejdżanu pokazał, że jesteśmy w stanie walczyć o czołowe pozycje w wyścigach” – powiedział Kanadyjczyk.

„Jestem bardzo dumny z pracy zespołu. Cały czas staramy się rozwijać naszą tegoroczną konstrukcję. Myślę, że stać nas na walkę o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Oczywiście nie tylko my marzymy być czwartą siłą w stawce F1. Różnice są minimalne między czwartym a dziewiątym miejscem, dlatego każdy zdobyty punkt może być bardzo ważny na koniec sezonu”.

20-latek nie ukrywa, że bardzo ważną rundą dla zespołu będzie Grand Prix Hiszpanii.

„Wyścig w Hiszpanii będzie bardzo ważny dla nas, ponieważ planujemy na tę rundę wprowadzić duże poprawki do naszego samochodu. Nie mogę się doczekać, aby wsiąść do bolidu i sprawdzić rozwiązania przygotowane przez zespół” – dodał.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone