Formuła 1

Daniił Kwiat - Scuderia Toro Rosso

Kwiat w bolidzie Toro Rosso podczas posezonowych testów w Abu Zabi

Daniił Kwiat powróci do Formuły 1 podczas tegorocznej sesji testowej na torze w Abu Zabi, która zakończy sezon 2019.

Podobnie jak w poprzednim sezonie wyścigowym, także i ten sezon Formuły 1 zakończy się dwoma dniami testowymi na obiekcie Yas Marina, gdzie zostanie sprawdzone nowe ogumienie Pirelli, które będzie dostępne dla kierowców w sezonie 2019.

Podczas jednego z dni testowych na obiekcie w Abu Zabi, za sterami STR13 zasiądzie Daniił Kwiat.

Rosyjski kierowca powróci do Formuły 1, po problemach w 2016 roku, kiedy został zdegradowany do ekipy Toro Rosso, po awansie do głównego zespołu Red Bulla, a po Grand Prix Stanów Zjednoczonych odsunięty od startów w Formule 1.

Kwiat po rozstaniu z "czerwonym bykiem" podjął się roli rozwojowego kierowcy Ferrari i mimo, iż nie wziął udziały w żadnej oficjalnej sesji F1, testował opony Pirelli na torze Fiorano we Włoszech.

Odejście Daniela Ricciardo z zespołu Red Bull Racing zaowocowało lawinę spekulacji na temat obsady wolnego fotela w głównym zespole, jednak bardzo szybko potwierdzono, kto będzie się ścigał u boku Maxa Verstappena.

Zwolnienie miejsca w Toro Rosso przez Pierre'a Gasly'ego, a także słaba postawa Brendona Hartleya, dała kolejne podstawy do nominacji kilku kierowców do fotela w bolidzie STR. Zespół we wrześniu potwierdził, że w ich szeregi powróci Daniił Kwiat, jednak nie poinformowano z kim będzie walczył o punkty dla ekipy z Faenzy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że drugim kokpicie w Toro Rosso zasiądzie Alexander Albon, który w tym sezonie rywalizuje w Formule 2, a także miał startować w Formule E.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone