Formuła 1

Daniił Kwiat - Red Bull Toro Rosso Honda

Kwiat: Debiut Albona nie uważam za udany

Daniił Kwiat w ostrych słowach wypowiedział się na temat zeszłotygodniowego debiutu Alexandra Albona w barwach Red Bulla.

Według bardzo dużej ilości osób Alexander Albon zaliczył dobry, a nawet bardzo dobry debiut za sterami bolidu Red Bulla. Odmiennego zdania jest były partner zespołowy tajskiego kierowcy Daniił Kwiat. Zdaniem rosyjskiego kierowcy debiut nie wypadł tak okazale, jak się o tym mówi, ponieważ większość wyścigu Albon spędził za jego plecami.

"Duża część ludzi uważa debiut Albona za wyśmienity. Moim zdaniem taki nie był" - powiedział Daniił Kwiat. "Spędził większą część wyścigu za moimi plecami, jadąc bolidem Red Bulla. Albon rozpoczął wyścig przede mną, co jeszcze bardziej działa na jego niekorzyść. Być może w kolejnych wyścigach wypadnie o wiele lepiej."

"Jego wynik byłby niesamowity, ale gdyby dokonał tego w barwach Toro Rosso, ale przypomnijmy, że ścigał się w barwach Red Bulla, gdzie taki wynik nie można uznać za wyśmienity. Nie rozumiem więc całych tych pozytywnych opinii dotyczących debiutu Albona."

Zdaniem Kwiata dobre wyniki Maxa Verstappena są dużą presją dla nowych i młodych kierowców, którzy wkraczają do ekipy z Milton Keynes.

"Wejście do zespołu Red Bulla w obecnych czasach nie należy do najłatwiejszych, szczególnie że Max Verstappen znakomicie czuje się bolidzie Red Bulla. W związku z tym na nowych kierowcach, którzy wkraczają do ekipy Red Bulla, ciąży duża presja, z którą ciężko jest sobie poradzić" - podsumował Rosjanin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone