Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing

Kubica i Ricciardo nie mogą doczekać się Grand Prix Japonii: Suzuka to oldschoolowy tor

Już w najbliższy weekend odbędzie się Grand Prix Japonii na torze Suzuka. Wielu kierowców nie może doczekać się tej rundy, gdyż obiekt ten sprawia im wielką radość w trakcie jazdy, przypominając dawne ściganie. W gronie chwalących Suzukę są m.in. Robert Kubica i Daniel Ricciardo.

Obecne tory są bardzo szerokie, z wielkimi asfaltowymi poboczami, które wybaczają błędy kierowców. Brakuje im jednak charakteru, czego akurat nie można odmówić Suzuce. Pętla tego obiektu ma wszystko, by sprawić zawodnikom wiele przyjemności podczas jazdy. Na japońską rundę z niecierpliwością czeka Robert Kubica.

„Grand Prix Japonii jest jednym z najbardziej ekscytujących w kalendarzu Formuły 1” – powiedział Robert Kubica. „Jest połączeniem naprawdę wymagających sekcji, które maksymalizują potencjał samochodu dzięki szybkim zakrętom ‘S’ w pierwszym sektorze”.

„Środkowa część jest nieco wolniejsza, z kilkoma zakrętami, przed szybką sekcją prowadzącą do ostatniego zakrętu toru, którym jest szykana. Jest to tor, który zachował swoje stare, wyścigowe DNA i jest świetnym miejscem do jazdy” – kontynuował polski kierowca.

Japonia jest wyjątkowym krajem, z zupełnie odmienną kulturą do tej zachodniej. Mimo to jest tam wielu fanów sportów motorowych, którzy ochoczo przychodzą na Grand Prix Japonii. Jak przyznaje Kubica, są oni zafascynowani Formułą 1 , co też czyni tę rundę unikatową nie tylko ze względu na świetny tor, ale właśnie atmosferę generowaną przez kibiców.

„Suzuka jest również znana ze swoich podekscytowanych fanów, dlatego też jest to wyjątkowe miejsce, nie tylko w samochodzie, ale również poza nim” – dodał krakowianin.

Wielu kierowców uwielbia japoński obiekt, gdyż na świecie jest już niewiele takich torów, które są tak urozmaicone i wymagają ogromnych umiejętności od kierowcy. Jednym z nich jest Daniel Ricciardo, który ma podobne zdanie do Roberta Kubicy.

„Suzuka ma pewne oldschoolowe cechy, które bardzo mi się podobają. Jest szybki i płynny, a jednocześnie naturalny i wyboisty” – mówił Daniel Ricciardo przed startem GP Japonii. „Lubię kombinację zakrętów na Suzuce. Jest jednym z najlepszych torów, ponieważ ma po trochę wszystkiego i to właśnie uwielbiamy”.

„Pierwszy sektor się wznosi i wężykuje, w lewo, w prawo, w lewo. Sektor drugi jest nieco bardziej techniczny, a ostatni, z zakrętem 130R, jest ważny i rzuca wyzwanie. To prawie okrążenie jak kolejką górską – tam i z powrotem, w górę i w dół. Podoba mi się to uczucie” – dodał Australijczyk.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone