Formuła 1

Robert Kubica - ROKiT Williams Racing

Kubica: Cieszę się z powrotu na tor w Bahrajnie

Kierowcy Williamsa po słabym początku sezonu są świadomi, co muszą poprawić w swoich bolidach, by przynajmniej częściowo odrobić straty względem reszty zespołów podczas rywalizacji na torze w Sakhir.

Robert Kubica zwrócił uwagę szczególnie na poprawę stabilności podczas hamowania oraz zwiększenie przyczepności, która powinna być zdecydowanie lepsza podczas nadchodzącego weekendu, wszystko za sprawą zdecydowanie większych temperatur, które panują w Bahrajnie.

"Tor w Bahrajnie jest zdecydowanie inny od ulicznego w Melbourne, więc będziemy musieli zmierzyć się z wieloma nowymi wyzwaniami, którymi są m.in. większa temperatura i zupełnie inny układ toru" - powiedział Robert Kubica.

"Znam ten tor bardzo dobrze. Samochód na tym obiekcie musi być bardzo stabilny podczas hamowania oraz trzeba mieć nienaganną trakcję. Są to klucze do sukcesu na tym torze."

"Temperatura może odegrać tutaj jak zawsze kluczową rolę, więc ważnym tematem podczas tego weekendu będą opony, które trzeba będzie jak najlepiej wyczuć podczas piątkowych treningów."

"Z tym obiektem mam bardzo dobre wspomnienia, ponieważ w 2008 roku zdobyłem tutaj swoje pierwsze oraz jedyne dotychczas pole position, więc bardzo się cieszę, że mogę tu powrócić ponownie i to w roli kierowcy wyścigowego" - dodał Polak.

Drugi kierowca Williamsa George Russell jest bardzo podekscytowany, że po roku przerwy ponownie może powrócić na tor w Bahrajnie tym razem w bolidzie Formuły 1. Warto zaznaczyć, że podczas ubiegłorocznych zmagań Formuły 2 na tym obiekcie, Russell nie zdołał ani razu stanąć na podium. W pierwszym wyścigu młody Brytyjczyk uplasował się na piątej pozycji, natomiast podczas drugiego wyścigu zajął dopiero dziewiętnastą lokatę. Mimo wszystko Russell twierdzi, że bardzo lubi ten obiekt i bardzo przyjemnie mu się po nim jeździ.

"Jestem bardzo podekscytowany, że ponownie będę miał możliwość startować na torze w Bahrajnie" - przyznał George Russell.

"Bardzo lubię ten obiekt i bardzo fajnie mi się po nim ścigało dotychczas, więc głód ścigania w moim przypadku jest dość spory w tym momencie i chciałbym już powrócić za kierownicę bolidu F1."

"Jeżeli chodzi o większe szczegóły dotyczące tego toru, to jest to bardzo wymagający obiekt, zarówno dla kierowców, jak i opon. Wszystko to przez duże temperatury, które tam panują. Mimo wszystko jestem przygotowany w stu procentach na kolejne wyzwanie w Formule 1."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone