Kolejnych dwóch członków załogi Haas poddanych kwarantannie

Kolejnych dwóch członków załogi Haas poddanych kwarantannie

Kolejnych dwóch członków zespołu Haas zostało poddanych kwarantannie, po tym, jak wykryto u nich objawy koronawirusa, po wylądowaniu w Australii na początku tego tygodnia.

W środę pojawiła się informacja o dwóch pracownikach zespołu Haas oraz jednym z ekipy McLarena, którzy zostali poddani testom na obecność koronawirusa oraz odizolowani od pozostały członków załogi poprzez kwarantannę.

Oczekiwanie na wyniki trzech mechaników przyniosło kolejne oznaki zachorowania u dwóch kolejnych członków zespołu Haasa, którzy natychmiast zostali poddani kwarantannie i podobnie jak koledzy, przetransportowani do hotelu.

"Powinniśmy poznać wyniki po południu" - powiedział szef zespołu Haas, Guenther Steiner dla ESPN. "Do tego czasu nie mam żadnych informacji, nie chcę spekulować i nie jestem lekarzem."

"Mam nadzieję, że powrócą z negatywnym wynikiem, a my będziemy pracować dalej, tak jak chcemy."

Szef amerykańskiego zespołu nie potwierdził, którzy z pracowników ekipy zostali poddani kwarantannie i co robią podczas weekendów wyścigowych, ale przyznał, że będzie to problem jeśli nie będą mogli wziąć udziału w wyścigu.

"Nie martwmy się na zapas" - przyznał. "Czekamy tylko na wynik i mam nadzieję, że będzie on negatywny."

Zdrowie członków załogi, którzy zostali poddani kwarantannie oraz pozostałych jest najważniejsze, a ich wyniki mogą zadecydować, czy odbędzie się Grand Prix Australii na torze Albert Park.

Wcześniej w tym tygodniu Brett Sutton, dyrektor ds. zdrowia stanu Wiktorii ujawnił, że jeśli ktokolwiek w padoku uzyska wynik pozytywny, wyścig można będzie odwołać.

"Myślę, że dla tych trzech członków załóg, jeśli okażą się pozytywni, musimy zastanowić się, co to znaczy dla ich bliskich kontaktów, a jeśli posiadają wiele bliskich kontaktów między wieloma zespołami, to osoby te muszą zostać poddane kwarantannie" - powiedział dla radiowej stacji 3AW.

"Jeśli to skutecznie zakończy wyścig, niech tak będzie."

"To zależy od tych testów. Jeśli wszystkie są negatywne, jeśli pozostali mający objawy będą posiadać wynik negatywny i nikt z załogi nie będzie posiadał żadnych objawów, to potwierdzę, że mogą się ścigać."

"Jeśli jednak załoga będzie miała wynik pozytywny to wszyscy będą musieli zostać poddani kwarantannie. Pojawi się więc pytanie, czy zespoły będą miały odpowiednią ilość załogi, aby kontynuować zmagania."