Formuła 1

Zespół Sauber i Tatiana Calderon / © Sauber Motorsport AG

Kolejny dzień testów Tatiany Calderon z zespołem Sauber

Tatiana Calderon ma za sobą kolejny dzień testów, tym razem na torze Fiorano, gdzie podczas jednego weekendu przejechała 590 km za kierownicą C32-Ferrari.

Jak poinformował zespół, młoda Kolumbijka skupiła się na symulacjach kwalifikacyjnych i wyścigowych, prezentując jednocześnie doskonałą wydajność. Calderon notowała spójne czasy, a także zademonstrowała swoje oddanie i wytrzymałość.

W sumie przejechała 202 okrążenia, co daje ponad 590 kilometrów. Najszybszy jej czas wyniósł 00:58.802, przy dystansie 2,945 km toru Fiorano.

"Był to kolejny interesujący dzień testów" - przyznała Calderon. "Rano skupiłam się na symulacji kwalifikacyjnej, a popołudniu na dłuższych przejazdach. Ogólnie rzecz biorąc, minione dwa dni były korzystne dla mojego rozwoju i zdobyłam cenne doświadczenie. Zespół wykonał wspaniałą pracę w przygotowaniu i realizacji mojego programu. Czułam się komfortowo w samochodzie, jak i na torze. Z niecierpliwością czekam, aby w praktyce wykorzystać to, czego się nauczyłam."

Tatiana Calderon to jedno z najbardziej rozpoznawalnym nazwisk kobiecych w sportach motorowych. Od zeszłego roku w zespole Sauber pełni funkcję kierowcy rozwojowego. Aktualnie Kolumbijka ściga się w serii GP3 z zespołem Jenzer Motorsport.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone