Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Kolejne opóźnienia nowej specyfikacji silnika Mercedesa?

Nie ma pewności czy niemiecki producent dostarczy jednostki napędowe w nowej specyfikacji na wyścig o Grand Prix Francji.

Oryginalnie Mercedes planował wprowadzić do użytku ulepszoną wersję swoich silników na Grand Prix Kanady, lecz w ostatniej chwili wykryto problemy z niezawodnością i postanowiono, że ekipa fabryczna oraz klienckie Williams i Force India pokonają siódmą rundę sezonu na tym samym motorze.

We wszystkich autach jednostki napędowe wytrzymały tak gigantyczny jak na standardy Formuły 1 dystans, jednak trudno uwierzyć w to, że możliwe będzie skorzystanie z nich także w ósmym tegorocznym wyścigu.

Mercedes dokonał modyfikacji w jednostkach napędowych, jednak na hamowni nie została sprawdzona jej niezawodność w trakcie cyklu siedmiu weekendów Grand Prix. Ten proces najprawdopodobniej ciągle trwa i sprawia, że niemiecki producent podejmie decyzję dotyczącą tego, czy należy skorzystać z ulepszonych silników dosłownie w ostatniej chwili.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to najprawdopodobniej Mercedes skorzysta ze starych silników w piątek, a na sobotę we wszystkich maszynach zostaną zamontowane ulepszone egzemplarze. W przeciwnym wypadku udostępnione zostaną nowe jednostki napędowe, ale w poprzedniej specyfikacji.

W tym momencie nie mam pojęcia. Myślę, że mogę dostać silnik w starej specyfikacji. Używaliśmy go przez pierwszych siedem wyścigów i był świetny. Jego świeższa wersja będzie świetna, będziemy mieli więcej mocy ze względu na mniejszy przebieg. Nie jestem zmartwiony. Jutro lub w trakcie najbliższych dni powinniśmy wiedzieć, na czym stoimy – powiedział Lewis Hamilton podczas konferencji prasowej przed GP Francji.

Uważam, że gdy walka o mistrzostwo jest tak zacięta, jak teraz, to każda dziesiąta część sekundy jest kluczowa. Z pewnością wszyscy w zespole zarówno w Brixworth jak i w Brackley chciemy skorzystać z nowego silnika, ale potwierdzimy to dopiero jutro. Jeśli chcemy zdobyć tytuł, to musimy zyskiwać na małych rzeczach, które w sumie składają się na dużą przewagę, a teraz tego właśnie potrzebujemy – dodał Valtteri Bottas.

Mając do dyspozycji jednostkę napędową z przebiegiem siedmiu weekendów Grand Prix, kierowcy Mercedesa podczas zawodów w Montrealu byli wolniejsi od swoich konkurentów z Ferrari. Lewis Hamilton w wyniku naprawdę słabego występu stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone