Formuła 1

Koce grzewcze

Koce grzewcze pozostaną w Formule 1 w sezonie 2021?

Opony Pirelli w sezonie 2021, w którym zadebiutują nowe koła 18-calowe, pozostaną w kocach grzewczych.

Koce grzewcze z Formuły 1 miały zostać usunięte z początkiem sezonu 2021, w którym wejdą w życie nowe regulacje techniczne, jednak wszystko wskazuje na to, że pozostaną one w użyciu także w przypadku nowych 18-calowych opon.

Nowe regulacje, a także nowe koła i opony to duże wyzwanie techniczne, przed którym stanom zespoły. Aby ułatwić zmiany, Pirelli opowiada się za pozostawieniem koców grzewczych także w sezonie 2021.

"W 2021 roku mamy duże zmiany" - powiedział Mario Isola dla serwisu Motorsport.com

"Mamy nowy samochód, nowy pakiet aerodynamiczny, mamy nowe opony, nowy rozmiar itd. Chodzi o to, aby usunąć koce grzewcze, ale z biegiem czasu."

"Tak więc, w 2021 roku zachowamy koce grzewcze, aby mieć odniesienie, a następnie krok po krok pójdziemy w kierunku, aby ich nie mieć."

Mario Isola przyznał także, że nie było sprzeciwu wobec tego pomysłu ze strony zespołów F1, mimo że ekipy musiały zainwestować w nowe koce do 18-calowych opon.

"Kiedy o tym rozmawialiśmy, nie pamiętam żadnego silnego sprzeciwu. Dyskusja była dość jasna i przejrzysta. Analizując zalety i wady decyzji, uzgodniliśmy, że kontynuacja będzie korzystniejsza."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone