Formuła 1

Kimi Raikkonen - Ferrari

Kłopoty prawne Kimiego Raikkonena

W imieniu Fina złożone zostało doniesienie do kanadyjskiej policji na kobietę, która miała go szantażować.

Wniosek ten sporządziła pracująca dla Kimiego Raikkonena firma prawnicza z Montrealu, która wyjaśniła, że kierowca Formuły 1 miał zapłacić odpowiednią rekompensatę, w celu uniknięcia publicznego oskarżenia o niewłaściwe zachowanie seksualne.

Kobieta pracująca w barze po GP Kanady twierdziła, że jeden z kierowców Formuły 1 dotknął jej piersi i jego przyjaciel położył swoją dłoń na jej bieliźnie. Do tego zajścia doszło w 2016 roku.

W tym roku kobieta opublikowała wiadomość, że zbyt długo chroniła tego kierowca i teraz będzie działać. Reprezentant zespołu prawnego Kimiego Raikkonena z Montrealu powiedział w rozmowie z Motorsport.com, że zostali poinformowani o wstępnych oskarżeniach.

W zeszłym tygodniu otrzymali list, w którym kobieta przyznała, że jeśli nie otrzyma wysokiej rekompensaty, to publicznie będzie mówiła na temat oskarżeń.

Kimi Raikkonen nie przyznaje się do zarzutów i jedyną możliwością ochrony reputacji kierowcy jest złożenie doniesienia na policję w związku z próbą szantażu. W jego imieniu dokonano tego w poniedziałek.

Rozstrzygnięcie tego sporu zajmie przynajmniej kilka miesięcy i najprawdopodobniej skończy się przed sądem. Z pewnością kobieta już przekazała na policji swoją wersję wydarzeń. Reprezentujący ją prawnicy byli jednak zaskoczeni ruchem drugiej strony.

Pomysł załatwienia tej sprawy mógł zostać przedyskutowany za pomocą wideokonferencji, spotkania z jego reprezentantami i wtedy zastanowiliśmy się nawet nad wyłożeniem pieniędzy na stół. Nie jesteśmy gangsterami, gdzie można czuć zagrożenie, że negocjacje będą nierówne. Nie chodzi o to, aby wypłacić pieniądze, lecz ustalenie tego, co stało się w 2016 roku – powiedział Jamie Benizri, właściciel firmy Legal Logik, która została wynajęta przez kobietę.

Cała ta afera wyszła na jaw na tydzień przed tegoroczną GP Kanady. Kimi Raikkonen aktualnie plasuje się na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone