Formuła 1

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing

Kimi Raikkonen zdyskwalifikowany z kwalifikacji GP Azerbejdżanu

Kimi Raikkonen z zespołu Alfa Romeo Racing został zdyskwalifikowany z wyników sobotnich kwalifikacji, po nie spełnieniu przez jego skrzydło wymogów regulacji technicznych.

Przednie skrzydło Kimiego Raikkonena nie zdało testu obciążenia FIA. Sędziowie wyścigowi stwierdzili odchylenie o więcej niż 5 milimetrów pod obciążeniem 60N.

"Test wychylenia przedniego skrzydła został przeprowadzony w samochodzie z numerem #7" - czytamy w raporcie sędziowskim FIA.

"Ponieważ przednie skrzydło odchyliło się o więcej niż 5 mm pod obciążeniem 60N, jest to niezgodne z art. 3.9.8 regulaminu technicznego Formuły 1 z 2019 roku."

Samochód fińskiego kierowcy naruszył zasady techniczne Formuły 1, dlatego został wykluczony z finalnych wyników kwalifikacji. Kierowca Alfy Romeo Racing do wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu wystartuje z alei serwisowej i dołączy do Roberta Kubicy oraz Pierre'a Gasly'ego.

Jako pierwszy z wykluczenia Raikkonena skorzysta Charles Leclerc, który nie zdołał ukończyć sobotnich kwalifikacji po rozbiciu się w najwęższej sekcji toru. Monakijczyk do rywalizacji ustawi się na ósmym polu, a z pierwszej dziesiątki wystartują także Carlos Sainz i Daniel Ricciardo, którzy nie znaleźli się w finałowej sesji kwalifikacyjnej.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone