Formuła 1

Kimi Raikkonen - Ferrari

Kimi Raikkonen uniknie kolejnej wymiany silnika?

Fin najprawdopodobniej nie będzie musiał napocząć kolejnej puli elementów jednostki napędowej na GP Monako. Wszystko za sprawą tego, że problem, przez który nie ukończył zawodów w Hiszpanii nie dotyczył sprzętu.

Kimi Raikkonen na dwudziestym szóstym okrążeniu wyścigu o GP Hiszpanii stracił moc w swojej jednostce napędowej i zjechał do alei serwisowej. W ten sposób wycofał się z piątej rundy sezonu 2018 Formuły 1.

Przyczyną utraty mocy był problem z elektryką, który zakłócił działanie cylindrów umieszczonych z lewej strony silnika V6 turbo Ferrari. W związku z tym, że nie jest to awaria samej jednostki napędowej, powinna być ona nadal w dobrym stanie na kolejne wyścigi.

Ferrari po piątkowych treningach wymieniło silnik spalinowy, turbosprężarkę i MGU-H w aucie Kimiego Raikkonena, ponieważ doszło do defektu w dotychczas używanych komponentach.

W tym sezonie obowiązują bardzo restrykcyjne ograniczenia dotyczące niezawodności jednostek napędowych. To sprawia, że Kimi Raikkonen za sprawą awarii nie skorzysta z ulepszeń wprowadzanych przez Ferrari na GP Kanady.

Zgodnie z planem, który umożliwi uniknięcie kar, Fin będzie mógł zmienić jednostkę napędową dopiero podczas lipcowego GP Niemiec.

GP Hiszpanii jest drugim obok GP Bahrajnu wyścigiem w tym sezonie, którego nie ukończył Kimi Raikkonen. Fin obecnie plasuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej i traci 47 punktów do lidera tabeli – Lewisa Hamiltona.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone