Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari

Kimi Raikkonen rozczarowany po kwalifikacjach w Baku

Kimi Raikkonen z zespołu Ferrari po raz kolejny był bardzo bliski zdobycia pierwszego pola startowego, jednak błąd w trzecim sektorze kosztował go ponad sekundę i tym samym do GP Azerbejdżanu wystartuje dopiero szóstej lokaty.

Fiński kierowca z wysokiego pułapu rozpoczął finałowy przejazd w Q3 i po rekordach w dwóch pierwszych sektorach zmierzał po swoje pierwsze tegoroczne pole position z przewagą dwóch dziesiątych sekundy nad czasem 1:41.498 Vettela.

Problem pojawił się jednak podczas wyjścia z szesnastego zakrętu, na którym zawodnik Ferrari stracił panowanie nad tyłem bolidu i musiał ratować się z opresji, kończąc tym samym kwalifikacje dopiero na szóstym miejscu.

Popełniłem błąd, który kosztował nas kilka miejsc, więc nie jest to najlepszy koniec - powiedział po kwalifikacjach Kimi Raikkonen.

Nie było żadnych problemów. Zakręt pokonałem spokojniej, ponieważ był z nim problem przez cały dzień, czego powodem był wiatr. Nie wiem, po prostu postawiło mnie bokiem, z czego się uratowałem, ale wiedziałem już, że wszystko przepadło, ponieważ było płasko i były długie proste.

Raikkonen wielokrotnie prezentował bardzo dobre tempo w tegorocznym sezonie, jednak ostatecznie przegrywał ze swoim zespołowym kolegą w najważniejszych momentach.

W tej chwili jestem rozczarowany tym co się dzisiaj wydarzyło. Byłem kilka razy rozczarowany, jednak to jest inna historia - dodał Fin,

Kierowca Ferrari do wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu wystartuje z szóstej pozycji.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone