Formuła 1

Kimi Raikkonen - Alfa Romeo Racing

Kimi Raikkonen: Nie ma nic szczególnego w wyścigu w Monako

Kierowca Alfy Romeo, Kimi Raikkonen stwierdził przed rozpoczęciem czwartkowych treningów, że nie za bardzo przepada za aktualnym GP Monako. Według Fina podczas jego pierwszych startów w Monako ten tor wymagał zdecydowanie więcej od kierowcy, co aktualnie się zmieniło.

Wyścig w Monako jest na pewno wspaniałym miejscem do oglądania go dla wielu osób, ale w mojej opinii nie ma tu nic szczególnego, co przykuwałoby moją uwagę” - powiedział Kimi Raikkonen.

„Ten tor zdecydowanie się zmienił przez ostatnie kilka lat. Pamiętam moje pierwsze starty na tym obiekcie. W tamtych czasach kierowca mógł walczyć na tym torze, a teraz, jeżeli masz najszybszy bolid, to po prostu odjeżdżasz rywalom, którzy nie mają i tak miejsca, żeby cię pokonać”.

Zbliżający się wyścig oraz kwalifikacje mogą być bardzo pozytywne dla zespołu Alfa Romeo Racing, co pokazały nam czwartkowe treningi, w których kierowcy tej ekipy byli bardzo konkurencyjni.

Weekend w Monte Carlo będzie bardzo ważny dla drugiego kierowcy tego zespołu - Antonio Giovinazziego, dla którego debiutancki sezon nie układa się tak, jakby sobie tego wymarzył. W związku ze słabą postawą Włocha w padoku zaczęły pojawiać się informacje, że jeżeli nie poprawi swoich wyników, to w następny sezonie trafi do zespołu Ferrari, gdzie będzie pełnił funkcje kierowcy symulatora. Na taką zmianę z optymizmem patrzy zespół Ferrari, który przed tym sezonem stracił Daniła Kwiata oraz właśnie Giovinazziego, którzy zajmowali się praca w symulatorze.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone