Formuła 1

Kimi Raikkonen - Scuderia Ferrari

Kimi Raikkonen: Mieliśmy problem z właściwą pracą opon

Kimi Raikkonen zakończył sesję kwalifikacyjną w Hiszpanii na rozczarowującej czwartej pozycji, tracąc trzy dziesiąte sekundy do swojego partnera zespołowego, Sebastiana Vettela.

Kierowca Ferrari spróbował podczas ostatniego przejazdu wykorzystać zestaw miękkich opon, zamiast super miękkich, jednak strategia ta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Chciałem spróbować czegoś innego, nie miałem wiele do stracenia - przyznał Raikkonene. Mieliśmy problem z właściwą pracą opon. Nie były to najłatwiejsze kwalifikacje i jestem rozczarowany, ale mogło być znacznie gorzej.

Ze względu na nowy asfalt toru Barcelona-Catalunya, Pirelli dostarczyło na ten wyścig nową konstrukcję opon. Raikkonen nie jest jednak przekonany czy właśnie to było powodem problemów związanych z zachowaniem opon.

Opony nie są takie same jak w poprzednim wyścig - kontynuował Raikkonen. Nie można porównywać ich do tych z zimowych testów, ale jest mała zmiana na ten wyścig. Czy robi ona różnicę, nie wiem. Nie było tak źle, ale potrzebowaliśmy więcej okrążeń. Pokomplikowało się, ale kiedy opony zaczęły pracować, wszystko było w porządku._

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone