Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Kimi Raikkonen dobrym kandydatem dla zespołu Sauber od sezonu 2019?

Szef zespołu Alfa Romeo Sauber F1, Frederic Vasseur przyznał, że były mistrz świata, taki jak Kimi Raikkonen, mógłby być dobrym kandydatem na kierowcę na sezon 2019.

Charles Leclerc, debiutujący w obecnym sezonie wyścigowym w ekipie z Hinwil, jest przymierzany do fotela wyścigowego w zespole Ferrari już w sezonie 2019, co poskutkowało kolejnymi przykładami roszad w obu zespołach.

Awans młodego Monakijczyka do Scuderii Ferrari może poskutkować przesunięciem do Saubera Kimiego Raikkonena, który byłby idealnym kandydatem, jednak w obwodzie znajduje się także trzeci kierowca Saubera Antonio Giovinazzi, związany z Ferrari od 2016 roku, który wziął udział w dwóch wyścigach Grand Prix w sezonie 2017, zastępując w fotelu wyścigowym Pascala Wehrleina.

Wydaje się jednak, że miejsce po Leclercu może być zarezerowane dla Raikkonena jako część ogólnego pakietu, który pozwoli Finowi pozostać w rodzinie Ferrari, gdyby ten będzie chciał się ścigać w sezonie 2019.

Vasseur przyznał jednak, że decyzja w sprawie kierowców na przyszłoroczny sezon zostanie podjęta na podstawie tempa, osiągów i umiejętności, a nie sentymentów, które są po stronie Raikkonena, który rozpoczął swoją karierę w Formule 1 właśnie w ekipie Sauber.

Chce mieć najlepszych facetów w samochodzie, to jest najważniejsze dla zespołu i nie poświęcać osiągów - powiedział Vasseur. O wiele lepiej jest mieć mistrza świata niż kogoś, kto nic nie osiągnął.

Po prostu skupiam się na osiągach, najważniejszy jest dla mnie najlepszy skład kierowców na przyszły rok i na przyszłość.

Logicznym wyborem pozostaje także Giovinazzi, który ma duże szanse na awans na fotel etatowego kierowcy.

To dobrze, że Antonio chce być zaangażowany i na pewno znajdzie się na liście.

Weźmiemy wspólnie udział w kilku piątkowych treningach i jest to prawdopodobnie najlepszy sposób, aby go poznać i nawzajem się zrozumieć. To samo w zeszłym roku zrobiliśmy w przypadku Charlesa i był to dobry pierwszy krok w tej współpracy.

Mimo bliskiej współpracy z Ferrari, jak i Alfy Romeo, szef Saubera zbagatelizował rolę ekipy z Maranello przy wyborze kierowców: Porozmawiamy z Ferrari. Nie jest to kwestia praw, jednak przedyskutujemy to razem.

Myślę jednak, że pod koniec dnia dla Alfy Romeo najważniejsze jest to, że zespół się ściga i musimy znaleźć najlepszy skład i dwóch najlepszych facetów na przyszłość.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone