Kierowcy z silnikami Hondy z karami do Grand Prix Rosji

Honda, dostawca jednostek napędowych dla zespołow Red Bull Racing i Toro Rosso, potwierdziła, że kierowcy obu ekip otrzymają nową specyfikację silnika spalinowego, co będzie się wiązało z karą cofnięcia na starcie do niedzielnego wyścigu w Soczi.

Podczas Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom, kierowcy Red Bulla oraz Toro Rosso będą wykorzystywać nową, czwartą specyfikację silnika spalinowego, co ma zapewnić im stosunkowo świeższe jednostki, przed domowym wyścigiem Hondy na torze Suzuka.

Max Verstappen, Alexander Albon oraz Pierre Gasly skorzystają z nowej specyfikacji silnika spalinowego, co będzie wiązało się z cofnięciem o pięć miejsc na starcie, natomiast Daniił Kwiat otrzyma zupełnie nową jednostkę napędową i zostanie cofnięty na koniec stawki.

Poprawa wydajności silników Hondy jest niezaprzeczalna, co pokazują wyniki kierowców Red Bulla, jak i Toro Rosso, jednak mimo iż program rozwojowy zwiększył komfort wśród kierowców, cierpią oni z powodu nakładanych na nich kar.

W porównaniu do zawodników Mercedesa i Ferrari, którzy wykorzystali do tej pory trzy silniki spalinowe, Max Verstappen w Rosji skorzysta już z piątego elementu ICE.