Formuła 1

Williams Racing

Kierowcy Williamsa wystartują z alei serwisowej do GP Wielkiej Brytanii

Ekipa z Grove postanowiła wymienić w autach Siergieja Sirotkina oraz Lance Strolla tylne skrzydło, które spowodowało utratę docisku po zamknięciu DRS. W związku z tym obaj rozpoczną wyścig z alei serwisowej.

Duet Williamsa już w pierwszych minutach kwalifikacji zaparkował swoje maszyny w żwirowej pułapce. Lance Stroll nie zdołał jej opuścić, więcej szczęścia miał Siergiej Sirotkin, lecz i tak Rosjanin nie awansował do Q2.

Po szczegółowej analizie pion techniczny ekipy z Grove stwierdził, że nagłą utratę docisku powoduje tylne skrzydło, które źle współdziałało z podłogą. Postanowiono wymienić ten element na starszą wersję, co automatycznie oznaczało złamanie zasady parku zamkniętego i w konsekwencji start z alei serwisowej do GP Wielkiej Brytanii.

Kierowcy Williamsa ustawią się przed Brendonem Hartleyem, który nie wziął udziału w kwalifikacjach z powodu potężnej kraksy w trzeciej sesji treningowej. Uszkodzenia maszyny Toro Rosso były tak duże, że wymagały zmiany podwozia.

Siergiej Sirotkin i Lance Stroll mieli wystartować do GP Wielkiej Brytanii z odpowiednio osiemnastej i dziewiętnastej pozycji, więc start z alei serwisowej nie jest dla nich szczególnie bolesną karą.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone