Formuła 1

Pierre Gasly - Scuderia Toro Rosso / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Kierowcy Toro Rosso z nową turbosprężarką i MGU-H na GP Bahrajnu

Obaj kierowcy Toro Rosso otrzymają zaktualizowaną turbosprężarkę i MGU-H na GP Bahrajnu po awarii silnika Pierra Gasly'ego w Australii.

Według wyjaśnień Toyoharu Tanabe, dyrektora technicznego Hondy F1, silnik spalinowy w samochodzie Gasly'ego został uszkodzony w wyniku problemu z turbo oraz MGU-H.

Z tego też względu Honda była zmuszona zmodyfikować te dwa elementy silnika aby uniknąć powtórki tej sytuacji. Gasly otrzyma także nowy silnik spalinowy.

Wymiana elementów już do drugiego wyścigu jest oczywiście trudną decyzją, biorąc uwagę, że liczba jednostek napędowych i komponentów pomocniczych jest ograniczona do zaledwie trzech w tym sezonie - powiedział Tanabe w rozmowie z serwisem Autosport.

Uważam jednak, że jest to właściwa droga i będziemy kontynuować nasz rozwój, aby nie powtórzyć tego samego problemu.

Sakhir jest trudnym torem dla jednostki napędowej, ale mamy nadzieję, że uda nam się przetrwać ten trudny moment, koncentrując się na zbliżającym się wyścigu oraz kolejnych.

Jeśli Honda nie odzyska części, Gasly zostanie z tylko jedną dostępną wymianą danych elementów na pozostałe weekendy Grand Prix. Hartley znajduje się w takiej samej sytuacji, lecz w przeciwieństwie do swojego partnera posiada on sprawny silnik spalinowy.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone