Kierowcy Red Bull Racing zadowoleni po piątkowych treningach

Zespół Red Bull Racing mocnym akcentem rozpoczął weekend wyścigowy na Węgrzech. Max Verstappen zarówno w pierwszym, jak i drugim piątkowym treningu był drugi, natomiast Pierre Gasly w popołudniowej sesji był autorem najlepszego okrążenia, ale ostateczne wyniki były zakłócone przez opady deszczu.

Rano Verstappen stracił do Lewisa Hamiltona zaledwie 0.165 sekundy, choć w tej samej sesji nie ustrzegł się dwóch obrotów na torze, ale jak zaznacza były one spowodowane eksperymentami, jakich dokonywała jego ekipa.

"Próbowaliśmy wielu rzeczy; niektóre zadziałały, niektóre nie. Nie byłem do końca zadowolony z tyłu samochodu. W drugim treningu balans był bardziej satysfakcjonujący" - tłumaczył Max Verstappen.

"Wciąż tracimy do Mercedesa, przed nami praca do wykonania, ale prezentujemy się całkiem dobrze. Jesteśmy konkurencyjni, ale wszystko okaże się w sobotę podczas kwalifikacji."

Dobre odczucia po piątkowych treningach towarzyszyły także Pierre'owi Gasly'emu, który rano odnotował czwarty najszybszy czas, a popołudniu, w deszczowych warunkach, finiszował z najlepszym rezultatem.

"Dzień upłynął całkiem dobrze. Odczucia w porannej sesji były zadowalające. Po południu nie mogliśmy za wiele zrobić, ale odczucia na mokrej nawierzchni także wydawały się dobre. Cieszę się, że udało nam się wykonać kilka okrążeń na mokrej nawierzchni, ponieważ pogoda na resztę weekendu jest niepewna. Balans samochodu na suchym torze był dobry, podobnie jak na mokrym. Mercedes jest szybki, jak zawsze, ale to od nas zależy aby wykorzystać nadarzające się okazje."