Kierowcy McLarena na dobrej drodze po wysoką zdobycz punktową w Rosji

Carlos Sainz i Lando Norris są na dobrej drodze do wysokiej zdobyczy punktowej, po zakwalifikowaniu się do Q3 i uzyskaniu dobrych pozycji startowych.

Hiszpan, podobnie jak Brytyjczyk, popisali się bardzo dobrym tempem kwalifikacyjnym i z sesji na sesję poprawiali swoje rezultaty, co dało awans do finałowej części czasówki, a finalnie piątą i ósmą lokatę startową, po karze dla Maxa Verstappena.

Sainz przyznał, że były to bardzo dobre kwalifikacje i mimo piątkowych problemów, zespół zdołał poprawić się na sobotę i pokonać konkurencyjne okrążenia.

"To był dobry dzień" - przyznał Carlos Sainz. "Poprawiałem swoje okrążenia za każdym razem, gdy wyjeżdżałem na tor i dostosowywałem się do okoliczności. Nie mógłbym wykonać tego okrążenia bez pomocy całego zespołu."

"Ustawienie się na piątej lokacie w niedzielę jest świetne, po naszych początkowych problemach w piątek. Udało nam się dostosować, rozwinąć i znaleźć sposób na wyjście z problemów, co pokazuje, że również w tym roku wykonujemy świetną robotę, rozumiejąc auto."

"Nie mogę się doczekać niedzielnego startu z piątej lokaty. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik."

Dobre kwalifikacje padły łupem także Lando Norrisa, jednak jak sam przyznał, nie udało mu się złożyć jednego dobrego kółka, jak miało to miejsca na ulicznym torze Marina Bay w Singapurze. Brytyjczyk cieszy się jednak z siódmej lokaty startowej.

"Dobre kwalifikacje i dobra pozycja startowa do niedzielnego wyścigu" - podsumował Lando Norris.

"Podczas kwalifikacji miałem pozytywne odczucia - tor poprawiał się, podobnie jak mój samochód. Było całkiem nieźle, ale nie pokonywałem okrążenia tak dobrze, jak w Singapurze, ponieważ nie byłem w stanie złożyć wszystkiego razem. Nadal jestem zadowolony, mimo że popełniłem mały błąd na moim ostatnim okrążeniu w Q3."

"Start z siódmego pola z powodu kary Maxa, jest dobrą pozycją" - dodał Brytyjczyk.

Piątkowe problemy obu kierowców podkreślił także szef ekipy Andreas Seidl, który wyjaśnił, że dobra praca całego zespołu pozwoliła Sainzowi i Norrisowi uzyskać tak dobry wynik w kwalifikacji. Szef McLarena liczy na dobry wynik oraz wysoką zdobycz punktową.

"W piątek naprawdę walczyliśmy z tempem, ale zespół na torze, wraz ze wsparciem z fabryki, przeprowadził w nocy dokładną analizę i wyciągnął właściwe wnioski" - przyznał Andreas Seidl, szef zespołu McLaren.

"Dzięki ich ciężkiej pracy rozpoczynamy w niedzielę z piątej i siódmej lokaty, z doskonałą okazją do zdobycia dobrych punktów do klasyfikacji konstruktorów. Nie mogę się doczekać ekscytującego wyścigu."