Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Kierowcy Ferrari w szukaniu kompromisu na torze Sochi Autodrom

Charles Leclerc z zespołu Ferrari przyznał, że szuka najlepszego kompromisu pomiędzy szybkim dwoma pierwszymi sektorami, a krętą trzecią częścią obiektu w Soczi i ma nadzieje, że zespół znalazł dobre rozwiązanie.

Monakijczyk pierwszy trening zakończył na czele klasyfikacji sesji, jednak w drugim był o trzy dziesiąte sekundy wolniejszy do Maxa Verstappena. To nie przeszkodziło kierowcy Ferrari, aby podsumować dzień jako pozytywny, choć przyznał, że zespół musi znaleźć kompromis w ustawieniach, aby nie poświęcać dobrego tempa wyścigowa na rzecz kwalifikacyjnego.

"To był całkiem dobry dzień" - powiedział Charles Leclerc. "Chociaż mamy trochę pracy do wykonania, jeśli chodzi o tempo kwalifikacyjne, nasze tempo wyścigowe było bardzo pozytywne."

"Układ toru może być zwodniczy, ponieważ ma wiele podobnych zakrętów, jednak ustawienie samochodu jest trudne, ponieważ pierwszy i drugi sektor są szybkie, a po wjeździe do trzeciego sektora opony nie są już w najlepszym stanie."

"Balans pomiędzy początkiem a końcem okrążenia jest całkiem spory. Musisz znaleźć dobry kompromis w ustawieniach, który pozwoli ci uzyskać najlepszy czas okrążenia bez poświęcania tempa wyścigowego."

"Testowaliśmy w obu kierunkach i uważam, że znaleźliśmy swoją drogę."

Na poprawę liczy natomiast Sebastian Vettel, który nie zaliczył idealnego dnia. Czterokrotny mistrz świata bardzo mocno pracował nad balansem auta i liczy na dobrą sobotę po przetestowaniu kilku rzeczy.

"Mój dzień nie był idealny, ponieważ po południu troche starałem się znaleźć odpowiedni balans i dlatego w żadnym momencie nie osiągnąłem swojego rytmu" - przyznał Vettel.

"Myślę, że w sobotę możemy być lepsi, po przetestowaniu kilku rzeczy, jednak teraz musimy zdecydować, przy czym zostać, a co odrzucić."

"Uważam, że musimy więcej popracować nad samochodem, a potem przekonamy się, czy jesteśmy konkurencyjni. Jest jednak za wcześnie, aby powiedzieć, jak wygląda stawka, choć dowiemy się tego w sobotę."

"Nie wiem co zrobi pogoda, ale im bliżej przodu, tym lepiej. W każdym razie mamy opony na każdą sytuację."

"Podsumowując, myślę, że możemy się poprawić, szczególnie pod względem balansu. Mam nadzieję, że jutro będziemy po tej dobrej stronie" - dodał niemiecki kierowca.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone