Formuła 1

Kevin Magnussen - Rich Energy Haas F1 Team

Kevin Magnussen zadowolony z jazd nowym bolidem VF-19

Kevin Magnussen z zespołu Haas może zaliczyć wtorkowy dzień testowy do udanych. Duńczyk uplasował się na trzeciej pozycji z czasem 1:19.206.

Magnussen tuż po zakończonych przygotowaniach w samych superlatywach wypowiadał się na temat tegorocznej konstrukcji swojego bolidu VF-19.

"Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia. Wszystko, co sobie założyliśmy udało się zrealizować" - powiedział Kevin Magnussen.

"Nasza tegoroczna konstrukcja prowadzi się bardzo dobrze i jest stabilna w zakrętach. Przed nami długa droga by dojść do perfekcji, ale jesteśmy na najlepszej drodze do tego, by zrobić ogromny postęp, względem poprzedniego sezonu."

Mimo, że Duńczyk zachwalał tegoroczną maszynę, jest świadomy tego, że przed nim i przed zespołem wiele pracy. Jak sam wspomina, zespół musi popracować nad temperaturą opon oraz kilkoma ważnymi kwestiami.

"W trakcie testów musimy znaleźć słabości naszej konstrukcji, musimy popracować nad odpowiednim dogrzewaniem opon oraz kilkoma ważnymi sprawami."

"Na razie testy nie są zbyt ekscytujące i wymagające, przynajmniej w naszym wypadku, ale skoro mamy możliwość to testujemy i sprawdzamy wszystko. Prawdziwa zabawa rozpocznie się dopiero podczas drugiej tury testów, kiedy będziemy już bliżej Australii i każdy będzie podchodził do tego inaczej."

Kevin Magnussen zapytany, jak według niego prezentuje się ich tegoroczny bolid na tle reszty stawki odpowiedział, że jest za wcześnie na wyciąganie takich wniosków, a jeżeli miałby takie wnioski wyciągać, to dopiero po dwóch-trzech wyścigach.

"Ciężko, jest się teraz porównywać z kimkolwiek, ponieważ nikt nie pokazał stu procent swoich możliwości. Wiele ekip ukrywa coś i dopiero podczas trwania sezonu będziemy mogli porównać się z innymi zespołami. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nasz bolid może być w trakcie sezonu bardzo konkurencyjny na kilku płaszczyznach" - podkreślił Duńczyk.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone