Formuła 1

Kevin Magnussen - Haas F1 Team

Kevin Magnussen: Siódma pozycja to dla nas pole position

Kevin Magnussen z zespołu Haas F1 uzyskał siódmy czas podczas finałowej sesji kwalifikacyjnej do GP Hiszpanii i do niedzielnego wyścigu wyruszy za najszybszą szóstką tego sezonu.

Duńczyk pokazał się z dobrej strony podczas trzech sesji treningowych na torze Barcelona-Catalunya, co potwierdził także w kwalifikacjach, w których plasował się w pierwszej dziesiątce we wszystkich sesjach eliminacyjnych, wywalczając finalnie siódmą lokatę startową.

Kierowca Haasa przyznał, że sobotni wyczyn to dla amerykańskiej ekipy pole position i potwierdzenie rozwoju w dobrym kierunku.

To były naprawdę dobre kwalifikacje - przyznał Kevin Magnussen z zespołu Haas F1. Siódma pozycja to dla nas tak naprawdę pole position - to najlepsze, na co możesz liczyć, jeśli nie jesteś w Ferrari, Mercedesie, czy Red Bullu.

Jestem naprawdę szczęśliwy i z niecierpliwością czekam na jutro i mam nadzieję, że będziemy mogli zdobyć kilka dobrych punktów.

_To dobra pozycja startowa i ponownie, siódma lokata jest najprawdopodobniej najlepszym, na co możemy liczyć, jeśli wszyscy ukończą wyścig. Nadal to zacięta rywalizacja, ale myślę, że nasz samochód jest mocny i możemy być zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy w tej chwili.

Musimy utrzymać nasz poziom, nadal się rozwijać i dalej zaopatrywać się w poprawki - dodał Duńczyk.

Na podwójną zdobycz punktową liczy także szef ekipy Guenther Steiner.

Dzisiejszy dzień okazał się bardzo dobry. Siódma i dziesiąta lokata w kwalifikacjach, jest bardzo dobrą pozycją na niedzielę. Musimy to dowieść do mety. Nasz cel - oba samochody w pierwszej dziesiątce.

Drugi z kierowców Haasa, Romain Grosjean, do Grand Prix Hiszpanii wystartuje z dziesiątego pola.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone