Formuła 1

Nico Rosberg - Mercedes

Keke i Nico Rosbergowie wyjadą na tor w Monako swoimi mistrzowskimi maszynami

Obaj byli kierowcy będą mieli okazję do przejażdżki autami, w których zdobyli swoje mistrzowskie tytuły w Formule 1, w czwartek tuż po zakończeniu pierwszej sesji treningowej przed tegoroczną GP Monako.

Keke Rosberg będzie miał do dyspozycji Williamsa FW07C z sezonu 1982. Warto przypomnieć, że rok ten był wyjątkowy pod tym względem, że fińskiemu kierowcy wystarczyło tylko jedno zwycięstwo do tego, aby zdobyć mistrzostwo. Jednak dopiero rok później zdołał po raz pierwszy i jedyny w swojej karierze triumfować na ulicach Monte Carlo. Swoją karierę w Formule 1 zakończył w sezonie 1986.

Czwartkowa okazja do pokonania demonstracyjnej przejażdżki maszyną FW07C nie jest jednak pierwszą od tego czasu dla Keke Rosberga. Fin ponownie znalazł się za kierownicą tego auta podczas GP Bahrajnu 2010.

Nico Rosberg natomiast zasiądzie w Mercedesie W07 z sezonu 2016. Niemiec trzykrotnie triumfował na ulicach Monte Carlo. Miało to miejsce w latach 2013, 2014 i 2015, lecz w swoim mistrzowskim sezonie nie odnalazł się najlepiej na mokrym torze i finiszował dopiero na siódmej pozycji.

To właśnie mistrz świata z sezonu 2016 poinformował o tym, że w czwartek wraz ze swoim tatą wyjadą na tor, a wydarzenie to „napisze historię”.

W czwartek podczas przerwy obiadowej będziemy jeździli z moim tatą. Obaj wsiądziemy za kierownicę aut, w których zdobyliśmy mistrzowskie tytuły. Zamierzamy bombardować wspólnymi okrążeniami  w Monako. To będzie dobra zabawa. Już nie mogę się doczekać  – powiedział Nico Rosberg.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone