Formuła 1

Stoffel Vandoorne - McLaren / © McLaren

Kary dla kierowców zespołu McLaren

Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne otrzymali po dwa karne punkty doliczone do ich licencji za ignorowanie niebieskich flag podczas Grand Prix Brazylii.

Obaj kierowcy zespołu McLaren otrzymali także po pięć sekund kary. Alonso swoją karę otrzymał podczas wyścigu i spadł z szesnastej lokaty na siedemnastą.

W przypadku Vandoorne'a po wyścigu doszło do przesłuchania kierowcy i dopiero po tym zadecydowano o karze. Sędziowie dyskutowali o incydencie, podczas którego Vandoorne blokował Romaina Grosjeana (ósma pozycja) podczas walki z Lancem Strollem. W wyniku kary Vandoorne spadnie z czternastego na piętnaste miejsce.

Mimo to, Vandoorne był zadowolony z niedzielnego wyścigu na Interlagos.

Może nikt nie zauważył, ale mamy za sobą wspaniały wyścig. Podczas pierwszego stintu wykonaliśmy dobrą pracę, przetrzymaliśmy opony nieco dłużej niż pozostali, wyjechaliśmy na świeższym ogumieniu, walczyliśmy z Fernando i do tego momentu wyścig był naprawdę dobry.

Wyprzedziliśmy także Williamsa. Być może na tabeli czasów nie wyglądało to na dobry wyścig, ale czuję, że dziś zmaksymalizowałem wszystko, więc jestem zadowolony.

Odmienne odczucia towarzyszyły Fernando Alonso. Był to ciężki dzień. Zaryzykowaliśmy nieco ze strategią, zatrzymując się dość wcześnie. Nie zadziałało.

Na pośrednich oponach pojawiły się pęcherze i nie byliśmy konkurencyjni w drugiej części wyścigu. Pit stop był nieudany i straciliśmy wówczas nieco czasu.

Ogólnie przez cały weekend byliśmy zbyt wolni. Nie mieliśmy tempa, aby znaleźć się w czołowej dziesiątce, więc jakakolwiek byłaby strategia, bez względu na to, czego próbowaliśmy, była ona nieosiągalna.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone