Formuła 1

Juan Manuel Correa / © FIA Formula 2

Juan Manuel Correa rozwojowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing

Zespół Alfa Romeo Racing potwierdził podpisanie kontraktu z Juanem Manuelem Correą, który w sezonie 2019 będzie pełnił obowiązki kierowcy rozwojowego.

19-letni Amerykanin, który obecnie rywalizuje w Formule 2 z zespołem Sauber Junior, będzie spędzał czas z ekipą na torze podczas weekendów Grand Prix, a także pracował w siedzibie ekipy.

"Z przyjemnością informujemy, że Juan Manuel Correa dołączył do zespołu Alfa Romeo Racing" - powiedział Frederic Vasseur, szef zespołu.

"Juan Manuel w naszym zespole podejmie się nowego wyzwania i będzie pełnił funkcję kierowcy rozwojowego. Czekamy z niecierpliwością na dalsze rozwijanie jego umiejętności i wspieramy jego postępy jako kierowcy wyścigowego."

W zeszłym sezonie wyścigowym Correa ścigał się w serii GP3, w której wywalczył finalnie dwunastą lokatę w klasyfikacji kierowców. Amerykanin swoją nową przygodę z Alfą Romeo podsumował jako "przywilej".

"Otrzymanie tej szansy i bycie częścią tak kultowego zespołu oraz marki w sportach motorowych, w szczególności Formuły 1, jest przywilejem dla każdego kierowcy" - podkreślił Correa.

"Zrobię co w mojej mocy, aby uhonorować możliwość, którą otrzymałem. Chcę podziękować Fredericowi i całemu zespołowi Alfy Romeo Racing za to, że przyjęli mnie do zespołu. Jestem podekscytowany tym, co przyszłość może przynieść."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone