Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Jorg Zander opuszcza ekipę Sauber F1

Jorg Zander, który pełnił funkcję dyrektora technicznego w zespole Alfa Romeo Sauber F1, odchodzi z ekipy ze skutkiem natychmiastowym.

W szwajcarskiej ekipie, która od tegorocznego sezonu współpracuje z Alfą Romeo, trwa obecnie proces restrukturyzacji. Kilka tygodni temu Sauber zatrudnił nowego szefa działu aerodynamicznego, a w środę poinformował o tym, że Jorg Zander ustąpił ze swojego stanowiska dyrektora technicznego.

Niemiec był związany z Formułą 1 już od wielu lat. W przeszłości współpracował z zespołem BAR, w latach 2006-2007 był głównym projektantem w ekipie BMW Sauber, a w sezonie 2009 pełnił funkcję dyrektora technicznego w Brawn GP. Do obecnego zespołu Saubera dołączył natomiast na początku 2017 roku, tuż po zakończeniu współpracy z rywalizującą w Długodystansowych Mistrzostwach Świata ekipą Audi.

Chcielibyśmy podziękować mu za jego zaangażowanie i życzymy Jorgowi Zanderowi wszystkiego najlepszego oraz sukcesów w przyszłości – ogłosił Sauber w środowym komunikacie prasowym.

Aż do zakończenia procesu restrukturyzacji kontrolę nad tegorocznymi poprawkami do samochodu, jak i również nad rozwojem przyszłorocznej maszyny pełnić będzie Frederic Vasseur, szef Saubera.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone