Formuła 1

Jenson Button - Życie na maksa / © Wydawnictwo Insignis

Jenson Button - Życie na maksa - recenzja książki

Jak zaczyna się typowa kariera kierowcy wyścigowego? Zdecydowana większość zawodników rywalizujących w wyścigach na czterech kołach zaczyna od kartingu, jednak nie w przypadku Jensona Buttona, który swoje pierwsze kilometry pokonywał na jednośladzie.

Ostatecznie Brytyjczyk wybrał rywalizację na czterech kołach, do czego przyczynił się w dużej mierze jego ojciec, który w całym życiu Jensona odgrywał bardzo ważną rolę, co pokazuje cała autobiografia.

Czysta pasja do rywalizacji, tempo oraz prawdziwy talent poprowadziły Jensona Buttona przez szczeble kariery kartingowej i zaprowadziły do startów w Formule 3, która otworzyła mu drzwi do prawdziwego ścigania na najwyższym poziomie, czyli celu, który wyznaczył sobie w młodości.

Awans do Formuły 1 nie obył się jednak bez przeszkód, czego przykładem jest walka Brytyjczyka o fotel wyścigowy w zespole Williams na sezon 2000.

Button w swojej autobiografii opowiada o losach w Formule 1 i rywalizacji z wieloma kierowcami na torze, a przede wszystkim partnerami zespołowymi. Dużo uwagi poświęca ekipie Brawn GP i swoim jedynym mistrzostwie świata, jak i przejściu do McLarena i rywalizacji z Lewisem Hamiltonem, Sergio Perezem, Kevinem Magnussenem oraz Fernando Alonso, którzy stawiali Brytyjczykowi bardzo wysoką poprzeczkę.

Button opisuje także swoje pierwsze zwycięstwo, jak również niesamowitą wygraną w Grand Prix Kanady w 2010 roku - po prawie pięciu godzinach rywalizacji na torze - a także dwusetny start w F1 zwieńczony kolejnym trofeum.

Nie brakuje także ciekawych historii i anegdot spoza toru wyścigowego: w książce Button zdradza jak uciekał samochodem po autostradzie w Brazylii, a także opowiada o darmowej kolacji w jednej z knajpek w Korei Południowej, gdzie pomylono go z innym kierowcą (ale z kim to już musicie sami doczytać - zdziwicie się!)

Książka o karierze Jensona Buttona w Formule 1, jak i jego wcześniejszych przygodach ze światem wyścigowym posiada także drugą stronę medalu - jest bogata w bardzo prywatne i wzruszające momenty z życia kierowcy z Frome, takie jak odejście jego ojca i jednocześnie najbliższego przyjaciela, z którym od młodych lat dzielił każdą chwilę na torze oraz pasję do rywalizacji.

Opowieść o "Życiu na maksa" Jensona Buttona odkrywa karty jego odejścia z Formuły 1 i powód, dla którego Brytyjczyk nie powróci na stałe do najwyższej serii wyścigowej na świecie.

Koniec kariery Buttona w Formule 1 nie zamyka jednak drzwi przed następnymi startami i kolejnym celem, który może być zrealizowany przez zawodnika z Frome, jednak o tym musicie przekonać się sami czytając tę obowiązkową pozycję.

Jesteście gotowi?

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone