Formuła 1

Jenson Button

Jenson Button o rywalizacji z Fernando Alonso i o McLarenie

Mistrz świata F1 z sezonu 2009 wyraził swoją ekscytację z faktu rywalizowania z Fernando Alonso podczas czerwcowego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Odniósł się również do obecnej sytuacji ekipy z Woking.

Jenson Button przed swoim debiutanckim startem w Le Mans jako kierowca SMP Racing przyznał, że ponowna rywalizacja z byłym partnerem zespołowym z sezonów 2015-2016 to powód do ekscytacji, ale i zmartwienia.

Jest jednym z najlepszych, więc zawsze musisz się o niego martwić – powiedział Jenson Button dla Sky Sports News. Fernando Alonso jest szybkim oraz sprytnym kierowcą. Ma ogromne doświadczenie. Gdy miałem idealny weekend wyścigowy, to on i tak mimo problemów był zawsze tuż za mną. Natomiast, gdy on miał idealny weekend, był nie do pokonania. Dodatkowo, Alonso ma bardzo rzadko złe wyścigi, więc rywalizacja z nim w jednym zespole to spore wyzwanie.

Zarówno Hiszpan, jak i Brytyjczyk będą w Le Mans występować jako nowicjusze. Nie stanowi to jednak problemu dla Jensona Buttona.

Będziemy się ścigać w Le Mans, więc na pewno przygotujemy się obaj do tego najlepiej, jak potrafimy. Zdaję sobię sprawę, że dla Fernando nie będzie miało znaczenia to, czy teraz jest trzecia rano, czy trzecia po południu. On będzie przygotowany w 100 procentach. Muszę za nim nadążyć i może być to nie do zrobienia. Jednak uwielbiam ścigać się z takimi kierowcami!'– oznajmił.

Fernando Alonso od sezonu 2017 próbuje zdobyć ''Potrójną Koronę'', na którą składają się: triumf w Grand Prix Monako F1, zwycięstwo w Indy 500 oraz Le Mans. Obecnie dwukrotny mistrz świata F1 z lat 2005 oraz 2006 ma na swoim koncie aż dwie wygrane w Monako. Jeśli Hiszpan zdominuje czerwcowe Le Mans z Toyotą, wówczas w przyszłym roku na pewno wystąpi w Indianapolis.

Jenson Button na pytanie, czy podejmie wyzwanie, które postawił sobie Alonso odpowiedział: Zostawiam to zadanie Fernando Alonso. Ten sezon jest dla mnie najbardziej intensywnym rokiem w mojej karierze.

"McLaren nie ma najlepszego bolidu"

Były kierowca McLarena został również zapytany o obecną sytuację zespołu z Woking, który twierdził w ubiegłych sezonach, że posiada najlepszy bolid w stawce. Chociaż partnerstwo z Hondą zostało zerwane, a MCL33 został wyposażony w jednostkę Renault, to ani Fernando Alonso, ani Stoffel Vandoorne nie zdołali wejść do trzeciego segmentu sesji kwalifikacyjnej.

Zapowiedzi walki z Mercedesem, Ferrari i Red Bullem pod koniec sezonu 2017 były wygłaszane niemal co każdy weekend przez dwudziestokrotnych mistrzów F1. W tej chwili McLaren jest mniej konkurencyjny nawet od fabrycznego zespołu Renault.

Jenson Button stwierdził, że tak śmiałe zapowiedzi walki o mistrzostwo świata, w ogóle nie powinny mieć miejsca.

Rzucenie wyzwania trzem czołowym zespołom jest w tej chwili bardzo trudne. Cały proces dogonienia ich zajmie dużo czasu – wyjaśnił 38- latek.

McLaren twierdził, że ma najlepszy bolid w stawce. Tak nie było i tak nie jest. Wiedzieliśmy o tym bardzo dobrze - kontynuował Jenson Button.

Stworzenie najlepszego bolidu w F1 to bardzo trudne zadanie! McLaren zapowiedział walkę, a notowane wyniki są rozczarowaniem. Myślę, że gdyby nie powtarzali tego, że mają najlepszy bolid, wówczas każdy stwierdziłby, że to świetny sezon. Ekipa wykonała niesamowite postępy. Zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone