Jedynie dwóch kandydatów do objęcia fotela wyścigowego obok Hamiltona w sezonie 2020

Tylko dwóch kandydatów bierze pod uwagę Mercedes do obsadzenia drugiego fotela wyścigowego na sezon 2020, przyznał szef zespołu Toto Wolff.

Valtteri Bottas i Esteban Ocon to jedyni kandydaci, którzy mogą zająć wyścigowy fotel w drugim bolidzie Mercedesa obok Lewisa Hamiltona.

Fin z Mercedesem związany jest od 2017 roku, kiedy po zakończeniu sezonu 2016 Nico Rosberg postanowił rozstać się z Formułą 1, po zdobyciu swojego jedynego mistrzowskiego tytułu. Drugi z kandydatów, Francuz, jest wspierany przez Mercedesa od dłuższego czasu, kiedy startował międzyinnymi w GP3, a także rywalizował w barwach ekipy Force India.

Esteban Ocon jest również powiązany z przejściem do zespołu Renault i zastąpieniu jednego z dotychczasowych zawodników francuskiej ekipy, jednak Wolff przyznał, że 22-latek zasługuje na ściganie się w Mercedesie.

"Mamy czołowego kierowcę w osobie Valtteriego i zdajemy sobie z tego sprawę" - powiedział Toto Wolff. "Mamy również młodego, utalentowanego kierowcę w osobie Ocona. On także zasługuje na miejsce w Formule 1."

"Gdyby był tylko jeden dobry kierowca, byłoby łatwiej. Tak jednak nie jest. Obaj zasługują na szansę w Mercedesie" - podkreślił szef ekipy, dla którego ostateczna decyzja w obsadzeniu drugiego fotela nie będzie łatwa.

Bottas w obecnym sezonie wyścigowym dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w Australii oraz Azerbejdżanie, a także zdobywał bardzo ważne punkty dla Mercedesa, który jest liderem klasyfikacji konstruktorów.