Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Jacques Villeneuve: Max Verstappen nie jest na poziomie Lewisa Hamiltona

Zdaniem mistrza świata F1 z 1997, Max Verstappen musi poprawić swoją konkurencyjność, jeśli chce być porównywany do Lewisa Hamiltona.

Podczas Grand Prix Australii, kierowca Red Bulla najpierw utracił swoją pozycję podczas startu, a następnie obrócił się w pierwszym zakręcie spadając o kilka miejsc. W połowie wyścigu Holender znalazł się na szóstym miejscu tuż za Fernando Alonso. Obaj korzystając z jednostki napędowej Renault stoczyli zaciętą walkę o piąte miejsce. Triumf odniósł w niej kierowca McLarena, zaś Max Verstappen po rywalizacji twierdził, iż wyścig był tak nudny, że gdyby był fanem, wówczas wyłączyłby telewizor.

Villeneuve uważa, że Max Verstappen jest dobry kierowcą, jednakże brakuje mu jeszcze takiej szybkości i równej dyspozycji, jak u Hamiltona czy Alonso.

Max, mimo że jest dobry, jest również bardzo nieregularny. Musi się poprawić w tym aspekcie - powiedział, cytowany przez hiszpański dziennik AS.

W F1 najbardziej reprezentatywnymi i światowymi zawodnikami są Alonso, Vettel, Hamilton i obaj kierowcy Red Bulla. Reszta musi jeszcze wiele udowodnić.

Jacques Villeneuve w samych superlatywach, wypowiedział się na temat kierowcy Renault – Carlosa Sainza.

Moim zdaniem, Sainz jest lepszy i szybszy od Bottasa. Musi to tylko pokazywać w każdym Grand Prix - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone