Jacques Villeneuve: F1 stała się dyscypliną jedynie dla najbogatszych

Jacques Villeneuve w jednym z ostatnich wywiadów dla niemieckiego „Motorsport Magazin” stwierdził, że obecna F1 nie ma najmniejszego sensu. Zdaniem Kanadyjczyka aktualnie w królowej sportów motorowych liczą się głównie pieniądze, a talent młodych zawodników schodzi na dalszy plan.

„Dawniej wielu rodziców przychodziło do mnie i pytało, jak rozpocząć karierę ich synów/córek w motorsporcie. Zawsze sugerowałem im, by znaleźli swoim dzieciom inne zajęcie. Niestety teraz dzieci przestały już marzyć o F1. Powodem są oczywiście pieniądze, które stały się głównym biletem do królowej motorsportu” - powiedział Jacques Villeneuve.

Według 48-letniego byłego kierowcy Williamsa w obecnych czasach młodzi kierowcy z dużym talentem, ale bez wsparcia finansowego stoją na straconej pozycji.

„Aktualnie Formuła 1 wygląda następująco - jeżeli masz gruby portfel, to masz fotel wyścigowy, a talent jest miłym dodatkiem. Jeżeli masz talent, a nie masz pieniędzy, to jedyną opcją w dzisiejszych czasach jest Porsche Cup itp. serie wyścigowe. Niestety F1 obrała bardzo zły kierunek, który będzie bardzo ciężko zmienić, ponieważ pod drzwiami zespołów stoi spora kolejka kierowców z grubymi portfelami” - podsumował Kanadyjczyk.