Formuła 1

Jack Aitken - ART Grand Prix / © Zak Mauger / FIA Formula 2

Jack Aitken wygrywa sprinterski wyścigu F2 w Hiszpanii

Kierowca testowy zespołu Renault F1 i etatowy reprezentant ART Grand Prix w Formule 2, Jack Aitken, odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu pod Barceloną.

Aitken na starcie dobrze wykorzystał suchą część toru, aby w pierwszym zakręcie wyprzedzić rywali i wyjść na prowadzenie. Tor w niektórych miejscach był jeszcze mokry po mocnych opadach jakie przeszły nad Barceloną w nocy.

Po pierwszym wirtualnym samochodzie bezpieczeństwa, którego spowodował Nyck de Vries w dziesiątym zakręcie, Aitken powiększył swoją przewagę.

Tuż po wznowieniu akcji Nirei Fukuzumi i Tadasuke Makino wypadli poza tor w czwartym zakręcie, a na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Restart w wykonaniu Aitkena był znakomity i utrzymał za sobą Alexa Albona, który wcześniej wyprzedził Sergio Sette Camarę.

Aitken jednak nie ustrzegł się błędu i jego przewaga nad Albonem nieco zmalała, jednak prowadzenia nie oddał do samej mety.

Wspomniany Sette Camara oraz Ralph Boschung zmagali z się problemami mechanicznymi i przebitą oponą, dlatego musieli zatrzymać się na torze, doprowadzając odpowiednio do dwóch kolejnych wirtualnych samochodów bezpieczeństwa.

Lando Norris stanął na najniższym stopniu podium. Wprawdzie początkowo utrzymywał się blisko Albona, jednak błąd popełniony podczas drugiego restartu wyścigu kosztował go sporo czasu.

George Russell finiszował na czwartej lokacie, wyprzedzając Lucę Ghiotto. Szóstą i siódmą lokatę uzupełnili Sean Gelael i Antonio Fuoco.

Nicholas Latifi obronił się przed atakami Markiełowa i wywalczył punkt dla zespołu DAMS. Czołową dziesiątkę zamykał Louis Deletraz.

Wyścigu nie ukończyło aż sześciu kierowców, w tym Roberto Merhi z MP Motorsport. W jego samochodzie pojawiła się awaria silnika.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone