Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault F1 Team

Hulkenberg ukarany za naruszenie reguł parku zamkniętego

Nico Hulkenberg z zespołu Renault F1 wystartuje z alei serwisowej do Grand Prix Hiszpanii za naruszenie reguł parku zamkniętego.

Sesja kwalifikacyjna dla niemieckiego kierowcy nie była udana, a wręcz katastrofalna, czego powodem był błąd i wypadnięcie z toru, co spowodowało uszkodzenie przedniego skrzydła.

Kierowca Renault powrócił do boksów i ponownie wyjechał na tor, jednak nie zdołał awansować do drugiej sesji, kwalifikując się finalnie na szesnastej pozycji.

Francuski zespół na drugi wyjazd Hulkenberga wyposażył go w przednie skrzydło o innej specyfikacji, co było złamaniem reguł parku zamkniętego. Złamanie regulaminu potwierdził niedzielny raport delegata technicznego, który poinformował, że zespół Renault nie zgłosił FIA zmiany specyfikacji przedniego skrzydła, a to skutkuje złamaniem Artykułu 34.2 Regulacji Sportowych F1.

Z powodu startu Nico Hulkenberg z alei serwisowej, zespół Renault zdecydował się wyposażyć niemieckiego kierowcę w nowy czwarty silnik spalinowy, turbo i MGU-H oraz trzecie MGU-K i elektronikę sterującą.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone