Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault

Hulkenberg: Prawdopodobnie pozostanę w Renault na sezon 2020

Zbliżająca się letnia przerwa w mistrzostwach świata Fromuły 1 to czas, w którym bardzo dużo mówi się o roszadach wśród zespołów i przyszłości kierowców.

Naprzeciw transferowym spekulacjom wyszedł Nico Hulkenberg. Niemiecki kierowca zespołu Renault stwierdził, że w sezonie 2020 z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie on nadal reprezentantem francuskiej ekipy. Na razie jednak zagwarantowane miejsce ma tylko jego zespołowy kolega Daniel Ricciardo.

„Jak na razie nic nie jest pewne, ale prawdopodobnie zostanę w zespole” – powiedział Nico Hulkenberg.

Niemiec, który dołączył do Renault w sezonie 2017, nadal w swojej karierze nie zdołał ukończyć wyścigu Formuły 1 na podium. Nie kryje on swojego rozczarowania obecną sytuacją.

„Nie możemy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy. Mamy wiele problemów. Jesteśmy rozczarowani z naszej formy i tempa rozwoju. Nie jesteśmy w miejscu, w którym chcielibyśmy być“.

Zespół Renault w ubiegłym sezonie zdobył tytuł najlepszego z pozostałych, ale w obecnym cyklu Grand Prix musi on rywalizować z robiącym bardzo szybkie postępy McLarenem, używającym francuskiego silnika. Hulkenberg dostrzega jednak potencjał swojej ekipy i zapowiada, że będą oni pracować nad ciągłą poprawą swojej formy.

„Moglibyśmy być przed McLarenem, jeżeli unikalibyśmy komplikacji i problemów. Widzimy światło na końcu tunelu i wierzymy, że możemy poprawić nasze osiągi" dodał na koniec Niemiec.

W klasyfikacji konstruktorów Renault traci 21 punktów do McLarena, co zapowiada bardzo zaciętą walkę o tytuł najlepszego zespołu środka stawki

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone