Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault Sport F1 Team

Hulkenberg: Moja kariera jest na najwyższym poziomie

Nico Hulkenberg może być zadowolony z początku tegorocznego sezonu. Niemiec twierdzi, że jego kariera w Formule 1 jest teraz na najwyższy poziomie.

Kierowca Renault zajmuje solidne siódme miejsce w klasyfikacji kierowców, dzięki siódmemu miejscu w Australii oraz szóstej pozycji w Bahrajnie i Chinach. Po trzech wyścigach wyprzedza kolegę z zespołu, Carlos Sainza o dziewiętnaście punktów.

Czuję się pewnie i jestem szczęśliwy. Bolidy mają teraz większą siłę docisku w porównaniu do ubiegłorocznej generacji i prawdopodobnie bardziej mnie faworyzują. W tej chwili po tych wszystkich sezonach, zdobytym doświadczeniu, prawdopodobnie to jedna z najlepszych dyspozycji, jakie kiedykolwiek miałem. Jestem szczęśliwy, ale jest za wcześnie na wychwalanie sezonu - powiedział Nico Hulkenberg.

Niemiec w swojej karierze nigdy nie stał na podium - zajmował wysokie czwarte miejsca w Belgii w 2012 roku czy Chinach w 2016, jednak nigdy na podium nie dotarł, ale stara się tym nie przejmować.

Tak jest w tym sporcie, więc nie trzeba się tak naprawdę tym przejmować. Oczywiście czasami zabraknie ci cierpliwości, ale niewiele możesz zdziałać. Musimy się rozwijać, bo to jedyna rzecz, którą możemy zrobić. Wykonywać dobrą robotę i podejmować właściwe decyzje. Spójrz na inne najlepsze zespoły, na Red Bulla czy Mercedesa. Zajęło im trochę czasu, aby być tam, gdzie są teraz. Chcę, aby nasz samochód walczył o czołową piątkę, ale jeszcze tam nie jesteśmy - dodał kierowca Renault.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone