Formuła 1

Nico Hulkenberg i Carlos Sainz - Renault Sport F1 Team

Hulkenberg i Sainz uzyskują najlepszy wynik dla zespołu Renault w tegorocznej walce

Na szóstej i siódmej pozycji kierowcy zespołu Renault Sport F1 zakończyli Grand Prix Stanów Zjednoczonych, co dało podwójne, i bardzo potrzebne, punkty w klasyfikacji konstruktorów, a także najlepszy wynik ekipy w sezonie 2018.

Nico Hulkenberg i Carlos Sainz bardzo dobrze rozpoczęli rywalizację na torze Circuit of the Americas, choć Hiszpan już po pierwszym okrążeniu musiał zmierzyć się z pięciosekundową karą za zyskanie przewagi po wyjeździe poza tor.

Obaj kierowcy wyścig zakończyli w pierwszej dziesiątce, na szóstej oraz siódmej lokacie i byli najlepszym składem ze środka stawki. Czternaście zdobytych punktów oraz brak dorobku ze strony ekipy Haas spowodował, że zespół Renault umocnił się na czwartej lokacie, wyprzedzając amerykańskich rywali o dwadzieścia dwa punkty.

Dzisiaj zobaczyłem najlepszy wynik zespołu, odkąd jestem w Renault, co mnie bardzo cieszy - powiedział Nico Hulkenberg. To była bardzo dobra praca całej ekipy.

Pokazaliśmy, że tempo wyścigowe naszego samochodu jest bardzo przyzwoite i nadal jesteśmy bardzo konkurencyjni, a także udowodniliśmy, jak ważny jest dobry rezultat kwalifikacyjny i czyste pierwsze okrążenie.

Wszystko dla nas jest ciągle możliwe i zdobyliśmy wiele punktów. To było bardzo satysfakcjonujące uczucie, ale mamy jeszcze trzy wyścigi, więc musimy kontynuować dobrą robotę.

Carlos Sainz po wyścigu przyznał, że nie potrafi zrozumieć za co otrzymał pięciosekundową karę, jednak powrócił bezpiecznie na tor i walczył dalej o jak najlepszy wynik.

Prawdopodobnie bez pięciosekundowej kary nie musiałbym przebijać się przez stawkę, a walczyć o szóstą lokatę, jednak takie jest życie - dodał Sainz.

Czuję się jednak bardzo zadowolony z tego, jak sprawy się potoczyły. Rozpoczynając z jedenastego pola a kończąc na siódmym, z jednym postojem w wyścigu, jest czymś z czego można być zadowolonym; przebicie się przez trzy miejsca na starcie i kolejne miejsce w walce z Oconem, w zakręcie numer sześć, było prawdopodobnie jednym z moich najlepszych ruchów - przyznał Hiszpan.

Szczerze mówią to był ciężki wyścig dla zespołu. Mimo, że zdobyliśmy punkty wiedzieliśmy, że nie mam tak dobrego tempa, jednak w niedzielę mieliśmy tempo i zdobyliśmy punkty, więc musimy być z tego bardzo zadowoleni.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone