Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault F1 Team

Hulkenberg i Ricciardo z rozczarowaniem opuszczają Rosję. Renault tylko z jednym punktem

Potencjał na lepszy wynik widział Nico Hulkenberg przed startem do Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom, jednak finalnie Renault wyjechało z Soczi jedynie z jednym oczkiem.

Hulkenberg do rywalizacji na rosyjskim obiekcie ruszał z szóstego pola, jednak słaby start w wykonaniu niemieckiego kierowcy, a także wolny pit stop i wyjazd wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, w najmniej odpowiednim momencie spowodowało, że kierowca Renault zakończył wyścig dopiero na dziesiątej pozycji.

Niemiec przyznał, że jest to frustrujący wynik i wszystko podczas tego wyścigu poszło nie tak.

"To był frustrujący wyścig, ponieważ samochód zasłużył na wyższą pozycję niż dziesiąta" - powiedział Nico Hulkenberg.

"Wszystko, co mogło pójść nie tak, wszystko poszło nie tak: słaby start, wolny pit stop i niefortunny czas ogłoszenia wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. To rozczarowujące, ponieważ był potencjał na lepszy wynik."

"Przez cały weekend czułem się komfortowo w samochodzie, który był dość solidny, więc wyjazd z jednym punktem jest trochę frustrujące."

Problemy już na pierwszym okrążeniu dopadły natomiast Daniela Ricciardo, który w czwartym zakręcie został uderzony przez Antonio Giovinazziego. Przebite koło i uszkodzenia podłogi wykluczyły Australijczyka z dalszej rywalizacji.

"Niestety, nasz wyścig już na początku był zakończony" - przyznał Daniel Ricciardo.

"Miałem zbyt dużo uszkodzeń w samochodzie, aby kontynuować, szkoda. Przejazd przez drugi zakręt był trochę chaotyczny, a w czwartym zakręcie byłem po wewnętrznej, gdzie myślałem, że jestem bezpieczny. Zostałem uderzony, po czym doszło do przebicia opony i uszkodzeń podłogi."

"Myślałem, że jeśli zakwalifikuje się wyżej, to mniej prawdopodobne jest, że znajdę się na złej pozycji. Wezmę za to odpowiedzialność, ale pod względem wypadku byłem tylko pasażerem" - dodał Australijczyk.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone