Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Horner: Verstappen jest lepszym kierowcą niż Hamilton

Szef zespołu Aston Marin Red Bull Racing Christian Horner w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że Max Verstappen jest aktualnie najlepszym kierowcą na świecie, a swoimi umiejętnościami przewyższa nawet Lewisa Hamiltona.

W ostatnich dniach bardzo często w środowisku F1 używane jest nazwisko "Verstappen". Wszystko rozpoczęło się od informacji o rzekomych rozmowach Holendra z dwoma czołowymi zespołami, a zwycięstwo na Red Bull Ringu jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wokół jego nazwiska.

Christian Horner w ostatnich dniach zapewnił kilkukrotnie, że jego podopieczny pozostanie w jego zespole przynajmniej do 2021 roku. Horner zaznaczył również, że Max Verstappen jest aktualnie najlepszym kierowcą na świecie.

"Max jest obdarzony niesamowitym talentem i jest piekielnie szybkim zawodnikiem. Śmiało mogę powiedzieć, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy był najlepszym kierowcą na świecie. Nie posiada najlepszego samochodu w stawce, a mimo to zdołał osiągnąć przez ostatni rok fenomenalne wyniki przy prawie zerowym marginesie błędów" - powiedział Christian Horner.

Zdaniem Hornera Max Verstappen jest aktualnie lepszym kierowcą niż pięciokrotny mistrz świata Lewis Hamilton.

"To naturalne, że w F1 starą gwardię zastępuje nowe pokolenie. Lewis ma potężny bagaż doświadczenia w F1, jest nadal bardzo szybki, posiada najlepszy bolid w stawce, ale moim zdaniem aktualnie Max jest od niego lepszy."

"Wszyscy mamy nadzieję, że będziemy jeszcze świadkami bezpośredniej walki pomiędzy tymi kierowcami. To będzie coś niesamowitego" - podsumował szef zespołu Red Bull Racing.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone