Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Horner: Mam nadzieję, że Max wyciągnie wnioski z tej brutalnej lekcji

Szef zespołu Red Bull Racing liczy na to, że jego podopieczny wyciągnie wnioski z wypadku, do którego doszło pod koniec trzeciej sesji treningowej przed GP Monako.

Od czwartku reprezentanci ekipy „czerwonych byków” byli zdecydowanie najszybsi. Potwierdziło się to również w godzinnej, sobotniej sesji treningowej, gdzie zarówno Daniel Ricciardo jak i Max Verstappen byli bezkonkurencyjni. Bardzo dobra sytuacja uległa jednak drastycznemu pogorszeniu, gdy w finałowych minutach treningu, młody Holender będąc na szybkim okrążeniu ominął Carlosa Sainza i zbyt gwałtownie, a także wcześniej skręcił w kierunku drugiej szykany przy basenie. W efekcie uderzył w barierę, uszkodził zawieszenie i następnie cały przód samochodu.

Mechanicy zespołu Red Bull Racing pracowali w pocie czoła, ale ostatecznie nie zdołali odbudować maszyny oznaczonej numerem #33 na sesję kwalifikacyjną. To spowoduje, że Max Verstappen do GP Monako wystartuje z ostatniego pola.

Niewątpliwie jest to bolesna chwila dla 20-latka, ponieważ jego kolega z ekipy – Daniel Ricciardo w wyśmienitym stylu sięgnął po drugie w swojej karierze pole position.

Daniel miał to coś przez cały weekend, najszybszy w każdej sesji i pokonał dwa świetne okrążenia, warte pole position. Jest to jednak słodko-gorzkie uczucie, ponieważ powinniśmy mieć w tym miejscu dwa samochody. Frustruje fakt, że mając taką prędkość nie mamy dwóch aut w pierwszym rzędzie. Obie ekipy mechaników, inżynierów zrobiły wszystko, aby do tego doszło. To samo tyczy się Daniela – podsumowywał Christian Horner.

Jeśli za bardzo ryzykujesz, to w tym miejscu jest to kosztowne. Max jest bardzo szybkim kierowcą i co do tego nie ma wątpliwości, ale prawda jest taka, że w ten weekend mieliśmy bardzo szybki samochód i powinniśmy uzupełnić pierwszy rząd. Trudno o bardziej brutalną lekcję niż ta, którą ma i liczę na to, że jest wystarczająco mądry, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Dotychczas najlepszą pozycją Maxa Verstappena w GP Monako jest piąte miejsce wywalczone przed rokiem. W tym sezonie jednak taki wynik będzie jednak trudny do powtórzenia.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone